Sport

Vaidišová jde v Los Angeles do druhého kola

Česká tenistka Nicole Vaidišová postoupila na turnaji WTA v Los Angeles do druhého kola.

V prvním kole turnaje si poradila nejlepší česká hráčka s Japonkou Ajumi Moritaovou ve třech setech 6:7, 6:3 a 6:1.

Štěstí jí nepřálo v prvním setu

Jedenáctá nasazená Vaidišová ztratila první sadu v tie-breaku, v dalších dvou ale povolila 133. hráčce světa pouhé čtyři gamy a nakonec v poklidu postoupila do druhého kola. V něm nastoupí proti domácí tenistce Bethanie Mattekové. Ta v prvním kole hladce přešla přes krajanku Spearsovou.

Kvitová se neutká se Serenou Williamsovou

Z turnaje se dnes kvůli zranění kolena odhlásila pátá hráčka světa Serena Williamsová, která se měla ve druhém kole utkat s osmnáctiletou Češkou Petrou Kvitovou. "Když jsem si dnes ráno zatrénovala, bylo mi jasné, že to nepůjde," řekla Williamsová, kterou v pavouku nahradí 156. tenistka žebříčku Melanie Southová z Velké Británie. "Jsem z toho zklamaná. Dělala jsem všechno možné, abych tady mohla hrát," dodala tenistka. Williamsová si poranila koleno v semifinále turnaje ve Stanfordu minulý týden.

Překvapení v podobě prohry Kanaďanky Wozniakové

Ostudně skončil zápas prvního kola pro Kanaďanku Aleksandru Wozniakovou, která v minulém týdnu překvapivě triumfovala na turnaji ve Stanfordu. V Los Angeles vůbec nestačila na desátou nasazenou Italku Flavii Pennettaovou a uhrála jediný gam.

Výsledky:

Dvouhra, 1. kolo:
Vaidišová (11-ČR) - Moritaová (Jap.) 6:7(5), 6:3, 6:1. Kingová (USA) - Haynesová (USA) 6:3, 6:3. Amanmuradová (Uzb.) - Jacksonová (USA) 6:2, 6:2. Kudrjavcevová (Rus.) - Rodionovová (Rus.) 7:5, 3:6, 6:3. Cibulková (15-Sloven.) - Niculesková (Rum.) 6:4, 6:3. Sugijamová (Jap.) - Lisická (Něm.) 6:4, 6:4. Petrovová (9-Rus.) - Jidkovová (Rus.) 6:0, 6:4. Peng Šuaj (Čína) - Dittyová (USA) 6:4, 6:2. Kulikovová (Rus.) - Vesninaová (Rus.) 6:4, 4:6, 6:2. Pennettaová (10-It.) - Wozniaková (Kan.) 6:1, 6:0. Duboisová (Kan.) - Harkleroadová (USA) 6:2, 6:3. Meng Juan (Čína) - K. Bondarenková (Ukr.) 2:6, 7:6(5), 6:4.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události