Hokej

Zklamaný Šlégr: Ručinského rozhodnutí mě mrzí!

Hokejový Litvínov smutní. Patriot Martin Ručinský dal přednost pražské Spartě.

Zklamání. Přesně to nyní prožívá Litvínov, který si brousil zuby na exkluzivní posilu – odchovance Martina Ručinského. Jenže marně, velezkušený hokejista si za své další působiště vybral pražskou Spartu.


Reichel: Je to jeho rozhodnutí


Sportovní ředitel a útočník Litvínova Robert Reichel se hráčovo rozhodnutí dozvěděl včera večer, kdy mu Ručinský zatelefonoval. "Sdělil mi, že k nám nepůjde, že přestoupí do Sparty. Tím to pro nás skončilo,“ říká Reichel. I když ho kamarádovo rozhodnutí zarmoutilo, zůstává nad věcí a mluví vyrovnaně. "Chceme hráče, kteří chtějí pro náš klub hrát. Martin se rozhodl jinak, takže dál není co komentovat,“ podotýká.


Šlégr: Takový je život


To obránce Jiří Šlégr nijak neskrývá, že je celou věcí dost zklamaný. "Samozřejmě mě to mrzí, byl bych rád, kdyby Martin hrál v Litvínově. Ale je to jeho osobní rozhodnutí, cítí to tak, jak to cítí," krčí rameny. Asi nejvíce smutný je z toho, že už se nejspíš nikdy nepodaří dát dohromady slavnou partu hráčů, jež měla severočeskému městu pomoci dostat se až na vrchol. Právě Šlégr s Reichlem si totiž kdysi malovali, že se do týmu jednou vrátí generace odchovanců v čele s Ručinským, Langem či Beránkem. Jenže to už je teď utopií. "Nikdy se nepodaří dát dohromady tu skupinu hráčů, kterou jsme si přáli. Takový je život, ne vždy vše dopadne tak, jak si to představujete,“ poznamenává smutně Šlégr.


Ručinský žádá pochopení


Podobné reakce čekal i sám Ručinský. "Vím, že jsem plno lidí trošku zklamal. Možná na mě budou koukat jakkoliv, ale doufám, že mě pochopí,“ vzkazuje svým kamarádům. Ze svého srdce prý mateřský klub nikdy nevymaže. "Litvínov je pro mě srdeční záležitost. S Albym a Jirkou Šlégrem jsem vyrůstal ve stejné třídě, nebylo to pro mě lehké rozhodnutí.“
To určitě ne, ovšem konečný verdikt leckoho překvapil. A Ručinského přátele asi jakbysmet…


hum, tn.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události