Sport

Špotáková se v Londýně nepředstaví

Špotáková se v Londýně nepředstaví
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Na mítinku kategorie Super Grand Prix se Bolt pokusí o překonání světového rekordu.

Atletický mítink kategorie Super Grand Prix, který se koná v pátek v Londýně, se bude muset obejít bez mistra světa v běhu na 100 metrů Tysona Gaye z USA i české světové šampionky v hodu oštěpem Barbory Špotákové.

Špotáková dává přednost přípravě

Barbora Špotáková dala před olympiádou přednost klidné přípravě, ve čtvrtek skončila trénink ve Špindlerově Mlýně a víkend si chce ponechat volný. "Dali jsme přednost soustředěné přípravě na Peking," zdůvodnil rozhodnutí jeí trenér Rudolf Černý.

Mítink se musí obejít i bez Gaye

Mistr světa v běhu na 100 metrů Tyson Gay odřekl svou účast na mítinku, kde se měl utkat s bývalým světovým rekordmanem Asafou Powellem, kvůli svalovému zranění. Závod měl být jedním z vrcholů mítinku. Gay se rozhodl neriskovat zranění, rozběhy v Pekingu začínají totiž už 15. srpna. "Omlouvám se londýnským fanouškům, ale před olympiádou nechci nic riskovat," prohlásil Gay, který podstupuje rehabilitaci u specialisty v německém Mnichově. Do olympijských her by měl být v pořádku.

Bolt chce překonat světový rekord


Angličtí fanoušci však nemusí být smutní. Mítink v Londýně uvidí v akci světového rekordmana na stovce Usaina Bolta, který však poběží dvojnásobnou trať. Bolt vyhlásil útok na rekord. "Bylo by to hezké a i by to pro mne víc znamenalo, protože jsem se dvoustovce léta věnoval," řekl Bolt, jehož závod je na programu v sobotu. Letos vede tabulky výkonem 19,67. Uvidíme i olympijskou vítězku a královnu ve skoku o tyči Jelenu Isinbajevovou z Ruska.

hrc, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události