Sport

Špotáková se v Londýně nepředstaví

Špotáková se v Londýně nepředstaví
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Na mítinku kategorie Super Grand Prix se Bolt pokusí o překonání světového rekordu.

Atletický mítink kategorie Super Grand Prix, který se koná v pátek v Londýně, se bude muset obejít bez mistra světa v běhu na 100 metrů Tysona Gaye z USA i české světové šampionky v hodu oštěpem Barbory Špotákové.

Špotáková dává přednost přípravě

Barbora Špotáková dala před olympiádou přednost klidné přípravě, ve čtvrtek skončila trénink ve Špindlerově Mlýně a víkend si chce ponechat volný. "Dali jsme přednost soustředěné přípravě na Peking," zdůvodnil rozhodnutí jeí trenér Rudolf Černý.

Mítink se musí obejít i bez Gaye

Mistr světa v běhu na 100 metrů Tyson Gay odřekl svou účast na mítinku, kde se měl utkat s bývalým světovým rekordmanem Asafou Powellem, kvůli svalovému zranění. Závod měl být jedním z vrcholů mítinku. Gay se rozhodl neriskovat zranění, rozběhy v Pekingu začínají totiž už 15. srpna. "Omlouvám se londýnským fanouškům, ale před olympiádou nechci nic riskovat," prohlásil Gay, který podstupuje rehabilitaci u specialisty v německém Mnichově. Do olympijských her by měl být v pořádku.

Bolt chce překonat světový rekord


Angličtí fanoušci však nemusí být smutní. Mítink v Londýně uvidí v akci světového rekordmana na stovce Usaina Bolta, který však poběží dvojnásobnou trať. Bolt vyhlásil útok na rekord. "Bylo by to hezké a i by to pro mne víc znamenalo, protože jsem se dvoustovce léta věnoval," řekl Bolt, jehož závod je na programu v sobotu. Letos vede tabulky výkonem 19,67. Uvidíme i olympijskou vítězku a královnu ve skoku o tyči Jelenu Isinbajevovou z Ruska.

hrc, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.