Sport

Číňané čekali na vstupenky i dva dny

Číňané čekali na vstupenky i dva dny
Zdroj: tn.cz

Olympijské šílenství graduje. Ve frontě na vstupenky stálo v Pekingu 50 000 lidí.

Čína slibuje gigantickou olympiádu a gigantická byla i fronta na poslední vstupenky. Organizátoři olympijských her totiž ve středu oznámili, že do prodeje uvolní posledních 820 000 vstupenek. Jakmile se zpráva dostala na veřejnost, ulice Pekingu zachvátilo davové šílenství. Tisíce Číňanů proudily k jednomu z prodejních míst blízko hlavního olympijského stadionu, kde bylo k dispozici čtvrt milionu vstupenek. Ve čtvrtek večer dosahoval počet lidí ve frontě 10 000, ale v pátek ráno v ulicích čekalo na vstupenky takřka 50 000 lidí!

Čekání stálo za to

Největší zájem byl o atletiku a hlavně o finále běhu na 110 metrů přes překážky, kterého se má zúčastnit místní hrdina Liou Siang. Jeden z mužů, který čekal na lístky dva dny, odcházel od prodejního místa s velkým úsměvem na tváři. "Bylo to těžké, ale stálo to za to. Nikdy jsem nepomyslel na to, že to vzdám, soustředil jsem se jen na vstupenky,“ uvedl Lej Peng. Doplnil ho starší muž, který se svou ženou čekal také dva dny. "Jak můžete být Číňanem a nejít na olympiádu, když je v Číně? Jsem unavený, ale velmi šťastný,“ uvedl Han, který se svou ženou nocoval na bambusové podestýlce.Ve frontě panoval chaos

Teploty dosahovaly 35 stupňů, a tak čínská policie, která zajišťovala bezpečnost, rozdávala davu lahve s vodou. "Jakmile noviny oznámily zprávu o prodeji lístků, přišlo sem najednou velké množství lidí, a tak bylo těžké zajistit bezpečnost,“ uvedl policejní komisař, který zasahoval přímo na místě. "Policie netušila, kolik sem přijde lidí, takže ve všem panoval chaos,“ potvrdil slova komisaře Wang Čung-liang, další z čekajících.Limit byl dvě vstupenky na osobu

Každý čekající si mohl koupit maximálně dvě vstupenky, a proto se někteří lidé ve frontě střídali. Ting Jie uvedla, že se střídala se svým šéfem, který se živí zásobováním obchodů potravinami. "Poslal mě na své místo,“ uvedla suše. Nakonec získala dva lístky na soutěž ve skocích do vody.


Celkem bylo v Číně dáno k dispozici 7 milionů vstupenek. Zhruba 75 procent všech vstupenek bylo prodáno v Číně, zbytek byl rozeslán po celém světě. Zájem o ně byl velký a prodej provázela řada problémů včetně kolabujících internetových serverů, které se prodejem zabývaly. V listopadu loňského roku byl propuštěn šéf čínského odboru pro vstupenky poté, co prodejní server spadl pod náporem zájemců hned první den po otevření.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události