Fotbal

O Brücknera byl zájem, nechyběla exotika

O Brücknera byl zájem, nechyběla exotika
Zdroj: tn.cz / ČTK

Překvapení, údiv. Nejčastější reakce známých tváří z české fotbalové scény na přestup známého kouče od české reprezentace k rakouské.

Ještě překvapenější by asi byly, kdyby věděly, že Brückner zvažoval několik nabídek, které dostal už před vypuknutím nakonec neúspěšného EURO. Alespoň to tvrdí bývalý reprezentační masér a trenérův společník na cestách mezi Olomoucí a Prahou Jiří Vít: „Říkal mi už před mistrovstvím Evropy, že má nabídku od Rakouska, Slovenska a mám dojem, že to byl ještě Nový Zéland, nebo Japonsko.“

Rozhovor s Jiřím Vítem si prohlédněte zde:

Pro Šmicra je Brückner motivací

Pro Víta tak, asi jako pro jednoho z mála, nebylo překvapením, když se úspěšný trenér rozhodl prodloužit svou kariéru na lavičce. „Určitě mě to překvapilo. Je vidět, že mu to prostě nedá a že má pořád chuť trénovat,“ uvedl Brücknerův dlouholetý svěřenec Vladimír Šmicer. „Pozitivní je, že i když spousta lidí říká, že už je příliš starý trenér a měl by přestat a odpočívat, jeho to pořád strašně baví,“ svěřil se držitel dvou medailí z mistrovství Evropy.

Reakce Šmicra, Jarolíma a Vanika najdete zde:

Pro slávistické štístko je to, že Brückner bude pokračovat v práci, i velkou osobní motivací. „Je to dobrá zpráva i pro mě, abych to i přes všechna zranění pořád zkoušel dál. Trenér pořád trénuje, takž bych i já měl dál hrát,“ řekl fotbalista, kterého v posledních letech provázejí zdravotní lapálie. Navzdory nim ale stále bojuje a vrací se na milovaný zelený pažit.

Jarolím: Tlak nebude takový, jako v klubu

I jeho šéfa v kabině Slavie, trenéra Karla Jarolíma, zpráva o Brücknerově rakouském angažmá zaskočila. „Přiznám se, že mě to překvapilo. Počítal jsem s tím, že si bude chtít odpočinout,“ přiznal muž, který byl jedním z kandidátů na Brücknerem uvolněné místo u české reprezentace. Klub jej ale nechtěl za žádnou cenu pustit.


„Tlak na něj ale asi nebude u reprezentace takový, jako je v klubu. Myslím, že se to skloubit dá, přesto jsem překvapený,“ zopakoval Jarolím.

Pro Uličného je kamarád Brückner vzorem

Nic o chystaném „přestupu“ nevěděl ani dlouholetý kamarád šedovlasého stratéga a současný brněnský lodivod Petr Uličný: „Je to pro mne obrovské překvapení, ale zároveň si myslím, že je to správné rozhodnutí rakouského svazu. Karel je záruka, že tentokrát Rakušané asi postoupí na mistrovství světa,“ věří v úspěch svého přítele. „Hrozně mu to přeji. Je to vynikající trenér a můj vzor, vyznal se ještě Uličný z obdivu k sousedovi z Hané.


Když se Brückner nechystá do trenérského důchodu, proč nezůstal u české reprezentace, u níž se mu tolik dařilo? „Byl velký tlak aby trenér Brückner skončil. Řeklo se, že když přiveze z EURO medaili, tak u reprezentace zůstane. Nebylo to tedy dané jen tím, že by pan trenér chtěl sám jít. Postavili ho do této pozice, my jsme vypadli ve skupině, a proto skončil,“ tvrdí Vladimír Šmicer.

Předseda svazu: O nabídce se nezmínil

Podle svazového předsedy Mokého bylo Brücknerovým přáním ukončit své působení na české lavičce. Šest let jej prý dost vyčerpalo a neměl pocit, že by mohl mužstvu ještě něco dát. „Mluvili jsme spolu v mé kanceláři před čtrnácti dny o jeho budoucnosti, o rakouské nabídce se ale tehdy nezmínil,“ uvedl viditelně překvapený první muž ČMFS. "Rakušané chtějí konečně uspět. Vybrali si toho správného člověka, aby se o něj pokusili," chválí naše sousedy Jaroslav Šilhavý, Brücknerův asistent u české reprezentace.

dfk, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události