Hokej

Boston se zbavil Glena Murrayho

Kanaďan Glen Murray už není hráčem Bostonu, klub ho vyplatil ze smlouvy.

V Bostonu Bruins redukují svůj hráčský kádr, padáka dostal jeden z nejzkušenějších útočníků týmu – Kanaďan Glen Murray. V Minnesotě si pojistili služby útočníka Boucharda.

Mizerná sezona

Murray doplatil na uplynulou sezonu, ve které se mu příliš nedařilo. Kvůli zranění v ní nastoupil jen do 63 utkání a připsal si 30 bodů za 17 branek a 13 asistencí. A to je na hráče, jenž byl v letech 2003, 2004 nominován do All-Star Game NHL, trochu málo. Pětatřicetiletý útočník byl tak zařazen na listinu volných hráčů, odkud si ho ale žádný z týmů nevybral. V Bostonu proto přistoupili na poměrně neobvyklé řešení a Murrayho, který za svou bohatou kariéru prošel i kluby jako Pittsburgh či Los Angeles Kings, ze smlouvy jednoduše vyplatili. Populární "Muzzy" měl s klubem podepsanou smlouvu ještě na jeden rok, během něhož si měl přijít na 4,15 milionu dolarů. Boston , v němž hraje i náš Vladimír Sobotka, mu zaplatí přesně dvě třetiny z této částky.

Bouchard podepsal novou smlouvu s Minnesotou

To pravé křídlo Minnesoty Wild, útočník Pierre-Marc Bouchard, si mne ruce. S klubem totiž podepsal nový pětiletý kontrakt, jenž mu vynese 20,4 milionu dolarů. "Bouchardovi je pouhých 24 let a nejlepší roky kariéry má teprve před sebou," říká generální manažer Minnesoty Doug Risebrough. "Chceme rozvíjet své vlastní hráče, kteří týmu přinesou v budoucnosti úspěch. To je také hlavní důvod, proč jsme si ho pojistili na tak dlouhou dobu," dodává pyšně Risebrough.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události