Fotbal

Brückner: Už nechci vyčnívat!

Rozhovor s českým trenérem o tom, proč vzal nabídku trénovat Rakousko, co na to říká jeho rodina a mnoho dalšího.

"Já jsem nezměnil rozhodnutí, nikdy jsem přeci neřekl, že nechám fotbalu," rázně reagoval Brückner na otázku, proč změnil svoje rozhodnutí o konci trenérské kariéry.


Brückner: Ich möchte nicht alt geworden

Pro bývalého trenéra české reprezentace je fotbal jakýmsi elixírem života. Hlavním důvodem, proč kývnul na nabídku rakouského svazu, je totiž fakt, že Brückner nechce zestárnout. Stejnou frázi potom zopakoval pro rakouské novináře ještě v němčině, čímž dokázal, že cizí jazyk mu nebude dělat rozhodně problémy.

Všemu pomohlo rychlé jednání

Český trenérský doyen ocenil rychlé jednání rakouských představitelů. “Jednání s rakouskou stranou bylo velice rychlé. Mluvili se mnou minulé pondělí, ve čtvrtek se vyjednávalo a v pátek přišlo definitivní rozhodnutí," popisoval kouč.


"Po vyřazení z evropského šampionátu to nebylo lehké, ale pak jsem ožil, spravil se a vzal tuto nabídku. Rozhodující bylo rychlé jednání a projevená důvěra v moji osobu," řekl Brückner. 

Časy se změnily, Brückner už nechce vyčnívat

Muž, který si dříve nenechal do trénování mluvit se zřejmě změnil. Alespoň takhle to na první pohled vypadá. "Já už v mém věku nemusím vystupovat pořád do nebe. Chci si k sobě vzít dva silné spolupracovníky a dělat to si nimi více gemainsam. Chci se dělit jak o práci, tak o odpovědnost, tak o velikost, kterou mohou tímto docílit," komentoval svoji roli v trenérském týmu Brückner.

Rakousko ve skupině smrti

Rakušany čeká v boji o postup na světový šampionát v Jihoafrické republice v roce 2010 kvalifikační skupina smrti. Fotbalovému trpaslíkovi totiž budou v cestě stát Francie, Rumunsko či Srbsko.  "Kvalifikace se hraje vždycky o postup. Soupeři jsou zvuční, ale viděl jsem rakouské mužstvo několikrát hrát a vidím v něm potenciál," vidí situaci rakouského týmu nástupce trenéra Hickersbergera.

O utkání s českým týmem

S týmem, který dlouho vedl, by se Brückner neváhal střetnout. "Já nejsem sentimentální, neberu si to tak. Byl by to přípravný zápas, protože v kvalifikaci jsme v jiné skupině. Ale proč ne, já bych takový zápas uvítal. Máme volný únor," nabídl Brückner české straně možný termín.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události