Fotbal

Blažek možná nastoupí proti Tiraspolu

Brankář Sparty Praha Jaromír Blažek se po zranění kotníku zotavuje nečekaně rychle.

Zkušený brankář bude možná trenérovi Lavičkovi k dispozici pro středeční utkání druhého předkola Ligy mistrů proti moldavskému týmu Šeriff Tiraspol. Zranění, které si přivodil zhruba před čtrnácti dny při předzápasovém rozcvičení, se totiž hojí nečekaně rychle. Podle prvních prognóz mělo zabrat léčení vyvrtnutého kotníku čtyři týdny.

Blažkovo zázračné zotavení

Zkušený gólman se však už několik dní připravuje s týmem a pochvaluje si, jak rychle se dal dohromady. "Zranění je teď jednoznačně lepší, z čehož mám samozřejmě velikou radost. Nic nedělat a pouze přihlížet, jak kluci trénují, pro mě bylo těžké," popisuje Blažek. "Zatím trénuji tak na osmdesát procent. Levý kotník mě trošku bolí pouze při prudkém otočení doleva, nicméně při výkopech a jiných fotbalových činnostech mě už naštěstí neomezuje," uvedl Blažek na klubových stránkách.


Kdo se postaví do branky ve středu v Tiraspolu, to si mnohonásobný reprezentant odhadnout netroufá. "Rozhodnutí je samozřejmě na trenérovi. Já mu řeknu, jak se cítím a poté je již rozhodnutí pouze na něm. Určitě bych si ale na návrat věřil. Hlavně jsem ale moc rád, že se zranění hojí tak rychle. Původně jsem se totiž bál mnohem delší pauzy," oddechl si Blažek.

Potvrdí Sparta bilanci českých klubů?

Na svoji moldavskou misi sparťané vyrazili v úterý dopoledne. Letenští by jistě rádi potvrdili rovnici, že když český klub v pohárech narazí na soupeře z Moldavska, tak pokaždé slaví postup do další fáze. První zápas je na programu ve středu od 19:00 SELČ, odveta o dva týdny později v Praze.


Prapor v počtu vítězství nad moldavskými kluby drží ocelovým stiskem ve svých rukou právě železná Sparta. Ze šesti vzájemných zápasů český tým vyhrál čtyřikrát a pokaždé se to povedlo právě Spartě, která dvakrát vyřadila Zimbru Kišiněv. Úspěšná byla i Olomouc, která na rozdíl od Sparty se Šerifem Tiraspol dvakrát remizovala a postoupila jen díky brance vstřelené na hřišti soupeře.

Na Tiraspol jdou letenští bez tréninku

Bojových podmínek, které na sparťany v Moldavsku čekají, se Blažek neobává. "Samozřejmě, že je to trochu neobvyklé, na druhou stranu to ale není nic, s čím bychom se nedokázali vypořádat. Na náš výkon to vliv mít nebude. Sice neabsolvujeme v Tiraspolu trénink, ale jako nějakou nevýhodu to necítím. Kišiněv pro trénink určitě také poslouží dobře a na rozkoukání v Tiraspolu pak bude stačit předzápasová rozcvička," nepřipouští si Blažek komplikace.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události