Sport

Ricco přiznal, že podváděl

Italský cyklista Riccardo Ricco přiznal, že na Tour de France bral zakázanou látku EPO.

Čtyřiadvacetiletý jezdec dnes vypovídal před antidopingovou komisí Italského olympijského výboru.


Těžko říct, zda to bylo svědomí, každopádně Ricardo Ricco konečně „přiznal barvu“. Po mnoha dnech zatloukání a kličkování, když například zpochybňoval dopingové testy, se konečně zachoval jako chlap. „Před Tour jsem udělal ohromnou chybu, vzal jsem látku, o které všichni víte,“ řekl vítěz dvou etap na letošní Tour.

Nemyslím na návrat k cyklistice

"Vždy jsem vyhrával zásluhou svých nohou. Bohužel jsem udělal chybu a musím za ni zaplatit. Nemyslím ani na návrat k cyklistice... Prostě mám před sebou břemeno, kterého se musím zbavit," dodal druhý muž letošního Gira d'Italia, jemuž hrozí dvouletý trest.

Riccovi parťáci možná přijdou o práci

Kvůli dopingovému Riccově dopingové aféře se musel jeho tým Saunier-Duval poroučet ze slavného závodu. To však nebylo vše. Následoval odchod hlavního sponzora, který nechal jezdce na pospas osudu.


„Moje myšlenky jsou v tuto chvíli s kluky z týmu, protože kvůli mě mohou někteří přijít o práci,“ řekl kající se italský cyklista.

Lest na podvodníky

Ricardo Ricco je nejznámější postavou ze čtveřice nešťastníků, kteří se nechali chytit dopingovými komisaři, jež využili speciální pasti na podvodníky. Podle agentury DPA totiž farmaceutická firma Roche vložila do třetí generace látky EPO po dohodě se Světovou antidopingovou agenturou WADA molekulu, která "vyplave" na povrch při kontrole a usvědčí viníka.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události