Jankulovski skóroval, AC Milán vítězil nad giganty

Český reprezentant ve službách Rossoneri uspěl v penaltovém rozstřelu proti Interu Milán i Juventusu.

V rámci přípravy odehrály tři nejznámější italské celky miniturnaj s názvem Trofeo TIM. Na turínském Olympijském stadionu přivítal místní Juventus oba milánské giganty – Inter a AC. V prvním zápase se střetli domácí s Rossoneri. V dresu staré dámy se představili čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, za soupeře si zahrál reprezentant Marek Jankulovski.

Jankulovski vyzrál na Buffona

Z vítězství se po penaltovém rozstřelu radoval Jankulovski, který sám jeden z pokutových kopů proměnil. A to proti němu nestál nikdo menší než nejlepší gólman světa „Gigi“ Buffon. Po základní hrací době utkání skončilo nerozhodně 2:2. O góly se v domácím dresu postarali Trezeguet a Marchionni, za AC Milán dvakrát skóroval Nizozemec Seedorf.

Prohlédněte si souboj Jankulovski vs. Buffon na videu:

Ve druhém zápase, stejně jako ostatní hraném pouze na 45 minut, si Juventus spravil chuť. Díky jediné brance z kopačky Laquinty zvítězil nad mistrovským Interem 1:0. V dresu Staré dámy zůstali Grygera s Nedvědem pouze na lavičce. Hned úvodní minuty nadělaly mnoho starostí novému kouči Interu José Mourinhovi, který přišel kvůli zranění o svého klíčového obránce Materazziho.

Nemýlil se ani podruhé

V posledním zápase obou milánských celků diváci v „normální“ hrací době gól neviděli, rozhodnout tedy opět musely penalty. V těch se další přesnou střelou levačkou prezentoval Jankulovski, který ale jinak utkání sledoval pouze z lavičky. Dvěma úspěšnými exekucemi se český hráč výrazně podílel na celkovém triumfu svého týmu v turnaji.

dfk, TN.cz

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.