Motorsport

Tajná brněnská operace Schumacher

EXKLUZIVNÍ VIDEO. Pobyt legendárního jezdce formule 1 Michaela Schumachera v Brně není nepodobný tajným vládním akcím.

Bez publicity, na hermeticky uzavřeném Masarykově okruhu, kam by se nedostala ani myš, si ve středu vyzkoušel sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher na motocyklu trať Masarykova okruhu. V Brně je soukromě na pozvání závodníků švýcarské stáje AG-Gunti Racing.


V úterý kolem šestnácté hodiny přistál na letišti v Tuřanech. Utajovaný přílet nejlepšího pilota historie formule 1 nevzbudil poprask, protože legendární Němec narychlo opustil letiště. Ve středu už byl na okruhu, kde si vyzkoušel zbrusu nový asfalt, který byl na Masarykově okruhu položen před motoristickou sezonou.

Schumacher je nenáročný, stačí mu jídlo z plastové krabičky

Šampionovi při trénování evidentně vyhládlo, takže ve stanu pro jezdce musel společně s ostatními ukojit svůj hlad. Žádnou královskou hostinu ovšem nečekejte. Schumacher se spokojil s těstovinami, které jedl z obyčejné plastové krabičky. Zvláštní podmínky si bývalý hvězdný pilot formule 1, který je zvyklý na luxus, nekladl ani při ubytování v hotelu.


Jeden požadavek však přeci jenom měl. " Po příjezdu nás požádal, abychom do hotelu nepouštěli žádné novináře. Večer si poseděl s ostatními jezdci ze Švýcarska a po snídani odjeli všichni na okruh. Schumacher má stejně jako ostatní jezdci rezervaci pokoje až do soboty 2. srpna," uvedl obchodní ředitel hotelu Intercontinental Michal Řičánek.

Hlavně nenápadně...

Schumacher zjevně dělá všechno pro to, aby se o jeho přítomnosti dozvědělo co nejméně lidí. Informace o pilotově návštěvě moravské metropole jsou většinou zprostředkované. Němec totiž žádnou oficiální zprávu o svém brněnském pobytu nedal k dispozici. Podle zákulisních zpráv by se ale měl v Brně zdržet pouze do čtvrtka.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události