Motorsport

Kovalainen zůstává u McLarenu

Finský pilot formule 1 prodloužil smlouvu do roku 2009.

Šestadvacetiletý jezdec formule 1 Heikki Kovalainen bude pilotovat vůz stáje McLaren-Mercedes i v příští sezoně. Ve čtvrtek to prohlásili majitelé stáje. V pátek začínají oficiální tréninky na Velkou cenu Maďarska a finský pilot se jich zúčastní s vědomím o jisté budoucnosti. Chladná hlava při závodech je vždy velké plus.

Smlouva je na rok

"Přivítali jsme Heikkiho na začátku tohoto roku na palubě a bude za nás jezdit i příští rok," uvedl výkonný šéf McLarenu Martin Whitmarsh. Prohlášení Whitmarshe bylo pro motoristický svět velmi překvapivé, neboť se spekulovalo, že jezdec smlouvu na další sezonu nedostane. Předváděl totiž nepřesvědčivé a hlavně nevyrovnané výkony. Na stupně vítězů se v deseti závodech postavil jen jednou a to díky třetí pozici v březnové Grand Prix Malajsie.

V letošním seriálu formule 1 finskému pilotovi patří šesté místo. Na svého stájového kolegu Hamiltona ztrácí v šampionátu 30 bodů.


Hamilton kolegovu pomoc nepotřebuje

Hamilton se ohradil proti tvrzení, že potřebuje pomoc stájového kolegy, aby dokázal vyhrávat závody. Diskuze se vedly hlavně po Velké ceně Německa, kde Kovalainen v zatáčce umožnil Hamiltonovi hladce předjet jeho monopost. "Pravdou je, že Lewis (Hamilton) nechce žádnou pomoc. Oni jsou s Heikkem dobří kamarádi, ale také jsou to velmi soutěživí lidé a rozhodují se sami,“ uvedl Ron Dennis, který je šéfem týmu McLaren.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události