Sport

Jankovičová nebude světovou jedničkou. Může za to Cibulková

Srbka Jelena Jankovičová pohrdla šancí vystřídat na postu světové jedničky krajanku Anu Ivanovičovou.

Na turnaji v Montrealu Jankovičová nestačila ve čtvrtfinále na slovenskou tenistku Dominiku Cibulkovou, které podlehla po setech 5:7 a 2:6.

V tenisu je možné snad všechno...

O osudu celého zápasu rozhodl pravděpodobně zázračný obrat slovenské hráčky v prvním setu. Jankovičová vedla už 5:1 a podávala na vítězství. V tuto chvíli už by si na Cibulkovou nikdo nevsadil ani zlámanou grešli, snad jenom ona sama. A vyplatilo by se to. Po obratu z říše snů vyhrála tento set i celý zápas.


Na raketě devatenáctileté Bratislavanky skončila další favoritka. Cibulková už v Montrealu vyřadila nasazenou pětku Jelenu Dementěvovou, dvanáctku Naděždu Petrovovou a nakonec i Jankovičovou. V semifinále turnaje WTA je potřetí v kariéře.


Promarněná šance

Druhá hráčka žebříčku Jankovičová by v případě postupu do finále vystřídala na prvním místě krajanku Anu Ivanovičovou.


Pouť světové jedničky kanadským turnajem skončila už ve třetím kole. Světová jednička překvapivě vypadla s teprve sedmnáctiletou Rakušankou Tamira Paszekovou. Na obranu o tři roky starší srbské tenistky je třeba říct, že celý turnaj odehrála s bolavým palcem na ruce. Po Marii Sharapovové tak může olympijský turnaj přijít o další tenisový klenot.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události