Hokej

Jágr jede s Omskem na turnaj do Ufy

Český hokejista Jaromír Jágr poletí se svým týmem Avangardem Omsk na pětidenní turnaj.

Letní přípravu českému hokejistovi Jaromíru Jágrovi zpestří turnaj v Ufě, kterého se jeho tým Avangard Omsk zúčastní. Do dějiště konání odlétá ruský klub podle informací serveru allhockey.ru v pondělí.

Do Ufy i kompletní české trio

V neděli mají hráči týmu z Kontinentální hokejové ligy volný den. Většina ho však využije k balení věcí, jelikož Avangard v pondělí odpoledne odlétá na hokejový turnaj do Ufy. Letadlo s omskými hráči vzlétne v 15 hodin místního času. S Jestřáby pocestují i tři čeští hokejisté. Avangard totiž hodlá na ledě Salavatu plně využít svoji první pětku - Jaromíra Jágra, Jakuba Klepiše a Pavla Rosu.

Pět ruských týmů a slovenská Skalica

Turnaje, který odstartuje v úterý, se zúčastní šest týmů. Pět zástupců bude mít Rusko a jednoho Slovensko. Z Kontinentální hokejové ligy se představí domácí Salavat Julajev Ufa, Spartak Moskva, Metallurg Magnitogorsk, Traktor Čeljabinsk a samozřejmě Avangard Omsk. Ze Slovenska přiletí do ruské metropole klub HK 36 Skalica.

Češi se na ledě představí také v dresech soupeřů Jágra a spol. Za domácí nastoupí obránce Miroslav Blaťák a útočník Michael Mikeska. Na střídačce Spartaku pak bude své svěřence dirigovat český kouč Miloš Říha. V kádru slovenské Skalice by měla nastoupit její největší hvězda Žigmund Pálffy.

Turnaj bude trvat pět dnů a skončí v neděli 10. srpna.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události