Motorsport

Smrž dojel v Brands Hatch devátý

V prvním nedělním závodě superbiků v Brands Hatch zvítězil japonský závodník Kijanari.

Japonec Ryuichi Kijanari dokázal v nedělním závodě superbiků předjet vítěze superpole Troye Baylisse a vyhrát první nedělní závod v Brands Hatch.


Český závodník Jakub Smrž, který si v superpole vyjel čtvrtou pozici na startu, se propadl na deváté místo.

Smrž dojel na devátém místě i ve druhém závodě

Smržovi se stejně jako v prvním závodě nepovedl start. "Nejspíš to bude psychikou," zamyslel se nad důvodem svých největších chyb český jezdec. Ač startoval ze čtvrté pozice, rázem se až na třináctou pozici.


Nebyl však sám, kdo měl s úvodem potíže. Hned v první zatáčce se s okruhem rozloučil Japonec Kagajama. Úvodní kolo nezvládl bez obtíží ani Ital Biaggi, který v Brands Hatch dojel v prvním závodě jako třetí. Biaggi vyjel z trati, stihl se vrátit, ale na umístění v první desítce už pomýšlet nemohl.


V šestém kole se zatím vedoucí Baylisse musel začít starat. Atakoval ho Haga, který byl úspěšný. Před Australana se ještě prosmýkl Corser. Tím však utrpení druhého muže z prvního závodu teprve začalo. Přestala ho poslouchat motorka. Potíže se strojem mu sebrali rychlost a Baylisse začal ztrácet. Jeho soupeři ho míjeli a on tomu jen bezmocně přihlížel.

Japonská bitva o prvenství

To o prvenství svedli boj Japonci, ve kterém Haga neuspěl a vedení se po manévru ujal Kijonari. "Byl velice rychlý a agresivní," řekl ke stylu jízdy vítěze Haga. Kijonari svůj náskok poté už jen zvětšoval. Třetí v cíli byl Australan Troy Corser. "Za výsledek jsem velmi rád. Viděl jsem, že se s vedoucí dvojicí nemůžu měřit," prohlásil Corser na tiskové konferenci po závodě.

"Děkuji hlavně mechanikům, odvedli skvělou práci. Jsem šťastný, že i přes chyby, kterých jsem se dopustil, jsem dokázal vyhrát," radoval se nedělní dvojnásobný vítěz Kijonari. "Dařilo se mi tu už od pátku a dnešní druhý závod to jen potvrdil," dodal Japonec.

Výsledky prvního závodu:

1 R. KIJANARI (Jap.) Hannspree Ten Kate Honda 36 min. 18.607 s.
2 T. BAYLISS (Aus.) Ducati Xerox Team Ducati +0.137
3 M.BIAGGI (It.) Sterilgarda Go Eleven + 0.180
4 Y. KAGAJAMA (Jap.) Team Suzuki Alstare +5.7335
5 F. NIETO (Šp.) Team Suzuki Alstare +6.499
6 C. CHECA (Šp.) Hannspree Ten Kate Honda +6.984
7 M.NEUKIRCHNER (Něm.) Team Alstare Suzuki +8.300
8 T. CORSER (Aus.) Yamaha Motor Italia WSB +10.732
9 J. SMRŽ (ČR) Guandalini Racing +16.547

hrc, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události