Hokej

Nováček extraligy posílil o zkušené borce

Dvaatřicetiletý obránce Jiří Marušák a o čtyři roky starší útočník Jan Benda se stali novými posilami hokejistů Mladé Boleslavi.

Hokejisté Mladé Boleslavi zaokrouhlili počet letních posil pro nadcházející extraligovou sezonu na deset. "Po konzultaci s trenérem Šejbou jsme se rozhodli angažovat zkušenější hráče, kteří by nám měli zvláště na začátku soutěže hodně pomoci," vysvětlil sportovní ředitel Jaromír Šindel na oficiálních stránkách klubu.

Kočovník Benda ve čtvrtém českém klubu

Dvaatřicetiletý Marušák v uplynulé sezoně působil ve stockholmském Djurgaardenu. S hokejem začínal v rodném Zlíně, kde si připsal 340 ligových startů. Poté odešel do Finska, kde nastupoval polovinu sezony za Tapparu Tampere. Další dva roky strávil v Metallurgu Novokuzněck. Hrál i za další ruské kluby CSKA Moskva a Petrohrad.


O čtyři roky starší Němec českého původu Benda strávil poslední tři roky v Litvínově. Předtím působil v nižších zámořských ligách a připsal si i 11 startů v NHL za Washington. Bývalý německý reprezentant se představil na několika mistrovstvích světa, ale také v ruské, finské a německé lize. V Čechách už oblékl dres Sparty, Slavie a Zlína.

V Boleslavi testují Lotyše

Kromě Marušáka a Bendy by mohli být novými tvářemi mužstva také obránce Boris Flamík a útočník Dmitrijs Kornilovs. Oba jsou v Šejbově týmu na zkoušce. “Dmitrijs přišel na doporučení kouče Vojty, který trénoval v Lotyšsku. Loni sice odehrál vinou zranění jen půl sezony, ale podle pana Vojty má velkou perspektivu,“ řekl Jaromír Šindel.


“Do Česka přiletěl minulý týden, bude u nás 14 dní a odehraje čtyři zápasy Tipsport Cupu. Uvidíme, jak se bude prezentovat a pak se rozhodneme,“ vzápětí dodal. Šejbovi sběřenci odehrají svůj první zápas v letním hokejovém poháru v úterý. V Nymburce se utkají se silnou Spartou.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události