Hokej

Do Česka dorazil poosmé Stanley Cup

Slavnou trofej získali v dresu Detroitu brankář Dominik Hašek a útočník Jiří Hudler.

Do Česka zavítal poosmé v historii Stanleyův pohár. Slavná hokejová trofej přiletěla po roční odmlce do Prahy z Finska, kde si ji dosud užíval útočník Valtteri Filppula.


Kromě Haška s Hudlerem si Stanley Cup jako první půjčil skaut Red Wings Vladimír Havlůj. Detroit totiž vyznává politiku, že legendární pohár mají v držení nejen hráči, kteří jej získali na ledě, ale i širší okruh lidí podílejících se na chodu organizace. Havlůj ho měl do půlnoci na zimním stadionu v Kladně. Poté si prestižní pohár vzal zpět do hotelu v Praze a ráno ho předal Jakubu Kindlovi. Hokejový obránce působil na farmě Detroitu v Grand Rapids a držitelem Stanleyova poháru není. Kindl se s trofejí zastaví v Pardubicích, odkud do zámoří odešel, a vezme ji také domů do Šumperku. Večer si hokejový grál převezme Hudler, rovněž na soukromou oslavu.

Slavit se bude ve třech českých městech

Oficiální oslava pro fanoušky je naplánována do Vsetína, Olomouce a Prostějova ve čtvrtek, kde spolu s Hudlerem budou i Hašek a slovenský útočník Tomáš Kopecký. V pátek má v plánu soukromou oslavu Hašek a pak trofej zamíří na Slovensko s Kopeckým.

Na českou půdu přiletěl Stanleyův pohár poprvé v roce 1999, kdy jej získal s Dallasem brankář Roman Turek. Od té doby stříbrný pohár po zavedení tradice cestování po světě za vítězi nebyl v tuzemsku pouze v roce 2005 a loni.

Poslední evropskou štací bude Jekatěrinburg

Před Finskem putoval Stanleyův pohár po Švédsku, těšili se s ním kapitán Red Wings Nicklas Lidström, Henrik Zetterberg, Johan Franzén, Niklas Kronwall, Mikael Samuelsson, Tomas Holmström a Andreas Lilja. Ze Slovenska zamíří trofej před návratem do zámoří ještě do ruského Jekatěrinburgu za Pavlem Dacjukem.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události