Sport

VIDEO: Baďurová málem zmeškala letadlo do Pekingu

Kateřina Baďurová, česká olympionička ve skoku o tyči, přišla na letiště až dlouho po ostatních.

Ve 14 hodin odletělo směrem Peking letadlo s hlavní částí české atletické výpravy. Na srazu byla včas většina olympioniků včetně Jaroslava Báby, Věry Cechlové, Pavla Janků, Davida Svobody i Denisy Ščerbové. Až na poslední chvíli přiběhla na letiště skokanka o tyči Kateřina Baďurová. Vypadala velmi komicky: cupitala s tyčemi na rameni a šermovala s nimi všude kolem sebe.

Trénovat je třeba pořád…

Baďurová nepřijela pozdě kvůli nějaké dopravní zácpě. Ani kvůli tomu, že by si před odletem dopřála vydatného spánku a zaspala. Olympionička ještě dopoledne trénovala. "Nestalo se nic,“ reagovala na dotaz, zda nebyl v její cestě na letiště nějaký problém. "Jsem tu později, protože jsem ještě trénovala. Po zranění kolene se všechno snažím dohnat na poslední chvíli a chtěla jsem si vyzkoušet plný rozběh,“ řekla Baďurová.

Hlasy dalších českých atletů před odletem na OH si prohlédněte zde:

Myslí si, že vzhledem k okolnostem nemohla udělat víc. "Vyšlo to tak, jak jsme chtěli. Stoprocentně připravená bych ale byla, kdybych neměla to zranění. Na to, co se stalo, si myslím, že jsem na tom nejlíp, jak jsem mohla být," řekla tyčkařka. Při tréninku se potkala s pěkným počasím, a tak mohla být s téměř poslední fází přípravy spokojená. "Bylo to dobré. Poprvé po dlouhé době jsem byla schopna skákat sama a nebála jsem se," dodala.

Do Pekingu se těší

"Na olympiádu se moc těším, a samozřejmě když už tam jedu, budu se snažit postoupit z kvalifikace a předvést dobrý výkon i ve finále. Otázku počasí v Pekingu a problémy se smogem neřeší. "Myslím si, že to všechno bude v pohodě a že se tato problematika hodně zveličuje. Lidi od nás, kteří odtud přijeli, měli čtyři dny sluníčko a modrou oblohu,“ uzavřela sympatická hnědovláska.


Těší se i její přítel, výškař Tomáš Janků

Tomáš Janků společně s Jaroslavem Bábou budou Českou republiku reprezentovat ve skoku do výšky. Janků se stějně jako partnerka Baďurová do Pekingu těší. "Pro všechny je olympiáda sportovní svátek a já se na ni moc těším," řekl třiatřicetiletý zkušený atlet. Pořadatelé podle něj odvedli skvělou práci a vše připravili, jak se patří.

jpz, jed, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události