Fotbal

Rosického stav se lepší, kouč má radost

Arséne Wenger označil stav kapitána české reprezentace za pozitivní. Stejně se vyjádřil i o druhém dlouhodobém marodovi, Chorvatovi Eduardovi.

Ačkoli Eduardovo zranění v únorovém zápase proti Birminghamu bylo narozdíl od jeho kolegy z týmu daleko hrůzostrašnější, doba rekonvalescence obou borců je v podstatě stejná. Rosický se v dresu Arsenalu naposledy objevil koncem ledna v zápase s Newcastlem. Po deseti minutách ale odkulhal, s poraněnou podkolenní šlachou nemohl dál pokračovat.

Rosický by měl nastoupit v září

Zprvu se zranění nezdálo tak vážné, nakonec ale kvůli němu přišel o účast na evropském šampionátu a musel na operaci. Letní přípravu absolvuje převážně individuálně a k tomu, aby se mohl konečně vrátit na trávník, musí dohnat celou kondiční přípravu. V úterý se Rosický setkal s Eduardem opět při rehabilitaci, stav obou důležitých hráčů Wengera příjemně překvapil.


“Situace je pozitivní pro oba dva. Věříme, že Tomáš bude k dispozici v září, Eduardo možná v listopadu,“ nechal se francouzský stratég slyšet na oficiálních stránkách klubu. "Je nutné, aby byly zcela v pořádku a v klidu se vrátili. Hráči se už moc těší a svědomitě každý den pracují," pochvaloval si Wenger.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události