Fotbal

Vicemistr světa Petr opouští na rok Parmu

Fotbalový brankář byl před rokem součástí týmu na pro Čechy stříbrném mistrovství světa hráčů do 20 let. V Parmě se ale neprosadil a ta jej poslala na hostování do třetí ligy.

Bývalý brankář Baníku Ostrava, za nějž si ale v nejvyšší fotbalové soutěži nezachytal, přestoupil do italského týmu bezprostředně po úspěšném šampionátu. Důvěru mezi třemi tyčemi ale od trenérů nedostal a nastupoval pouze v brance juniorského týmu.

Kdyby dva roky nechytal, bylo by to špatné

Možná také proto své roční hostování v třetiligovém celku Pro Patria nebere jako krok zpět. "Dívám se na to tak, že mám šanci pravidelně chytat. Kdyby se to mělo opakovat i další sezonu a dva roky bych nechytal, to by bylo špatné," řekl dnes ČTK jednadvacetiletý opavský odchovanec.


Petr měl nabídky i od jiných týmů Serie C. Možnost, kterou rozhodně nezvažoval, byl návrat do Čech. "Pořád se chci prosadit v Itálii. To znamená, že tady musím začít chytat a pilovat jazyk. O Česku jsem vůbec neuvažoval," uvedl. Nemyslí si ani, že by mu působení pouze ve třetí italské soutěži mohlo zavřít dveře do reprezentační jednadvacítky.

Petr chce odchytat 40 zápasů

"Mělo by mi to spíše pomoct než ublížit, pokud budu pravidelně hrát. Ale v Pro Patrii nemám dopředu nic jisté. Musím přesvědčit, že na to mám," upozornil Petr a dodal: "I Serie C je kvalitní soutěž, můžu odchytat nějakých čtyřicet zápasů za rok. Může mi to prospět."

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události