Fotbal

Rada: Jankulovski a Koller v reprezentaci pokračují!

Nový lodivod českého národního týmu na jihu Evropy jednal s adepty reprezentačního dresu. S dalšími jednal telefonicky.

Cesta po Itálii trvala jeden den a kouč na ní oslovil Zdeňka Grygeru a Marka Jankulovského. V týdnu navštívil i Tomáše Ujfalušiho v Madridu. "Byla to rychlovka," uvedl Rada.

Hráči souhlasí s přísnou disciplínou

Své zahraniční cesty v nové funkci Rada začal setkáním s Grygerou v Turíně, kde obránce hraje za místní Juventus. Sám trenér to potvrdil agentuře Mediafax. V dresu Staré dámy také působí bývalý reprezentační kapitán a držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy Pavel Nedvěd. Jeho reprezentační kariéra je už ale definitivně uzavřená.


Další zastávkou bylo další italské město, Milán. Za místní gigant AC nastupuje levonohý fotbalista Marek Jankulovski. Ten sice po neúspěšném Euro nepotvrdil, zda bude v reprezentaci pokračovat, nyní je ale podle Rady jasno. "Oba hráči potvrdili, že chtějí v národním mužstvu pokračovat. Mají zájem hrát a akceptují změnu režimu, jenž u mužstva zavládne," pochvaloval si výsledky rozhovorů bývalý kouč Teplic.

Rada: Kdo nebude režim respektovat, může odejít

Rada jim předestřel své plány, v nichž klade důraz na disciplinu. To by se českým hvězdám nemuselo zamlouvat, ale první signály mluví o opaku. "Souhlasí se vším, měl jsem i pocit, že je to potěšilo. Řekli jsme si narovinu, že kdo nebude mnou stanovený režim respektovat, může z reprezentace odejít," potvrdil změnu režimu nástupce úspěšného lodivoda Karla Brücknera.


Rada ale nebyl jen v Itálii. "Byl jsem ještě v Madridu, mluvil jsem s Tomášem Ujfalušim. I o něm platí, co jsem řekl před tím, chce reprezentovat a akceptuje všechny změny, které nastanou." Reprezentační kouč také telefonicky kontaktoval další krajánky. "Mluvil jsem s Polákem, Pudilem, Šírlem," informoval. Telefon mu prý zvedli i další. Mezi nimi Libor Sionko se Zdeňkem Pospěchem z dánské Kodaně, nebo hráči působící v Rusku – Jan Koller a Radoslav Kováč.

Koller také nekončí

Zdá se, že tedy nejlepší kanonýr reprezentační historie svou kariéru v českém dresu ještě definitivně neuzavřel. Na přípravný zápas proti Anglii ve svatostánku Wembley ale útočník Samary nejspíš nedorazí.


"S Kollerovou nominací skutečně jistý problém vzniká. O víkendu před naším zápasem v Anglii totiž jeho Samara hraje až v dalekém Vladivostoku, což představuje osmihodinový časový posun, s nímž by se musel Koller vyrovnávat. Proto spolu budeme ještě mluvit, všechno znovu probereme a zvážíme," prozradil Sport.cz Rada.

Za Čechem letí příští týden

Ten se dnes chystal na výpravu do Londýna za největšími hvězdami reprezentace, záložníkem Arsenalu a reprezentačním kapitánem Tomášem Rosickým a gólmanskou jedničkou Petrem Čechem. Schůzka byla ale nakonec odložena na příští týden kvůli Čechově vytíženosti v Chelsea. Rosický finišuje v přípravě na návrat na trávník po dlouhodobém zranění a na zápas s Anglií ještě nebude k dispozici.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události