Hokej

VIDEO: Putování Stanley Cupu Českem

Poté co se s legendární trofejí rozloučil Dominik Hašek, zamířila na Slovensko.

Slavná hokejová trofej Stanley Cup ukončila svůj pobyt v Česku a zamířila na Slovensko. Po oficiálních oslavách ve Vsetíně, Olomouci a Prostějově, vedených Jiřím Hudlerem, si trofej vychutnal na soukromé zahradní párty v Praze Dominik Hašek.


Následoval přesun do Trenčína a do Nové Dubnice, kde si bude užívat s trofejí, náležící letos šampiónům z Detroitu, Tomáš Kopecký a společnost mu bude dělat i Hudler. Oba dva společně absolvovali už moravskou misi, Hašek se s nimi představil jen ve Vsetíně.

Do Česka přiletěl po roční odmlce

Do Česka zavítal Stanleyův pohár po roční odmlce poosmé v historii. Slavná hokejová trofej přiletěla v úterý do Prahy z Finska, kde si ji užíval útočník Valtteri Filppula. Stanley Cup si jako první půjčil skaut Red Wings Vladimír Havlůj. Detroit totiž vyznává politiku, že legendární pohár mají v držení nejen hráči, kteří jej získali na ledě, ale i širší okruh lidí podílejících se na chodu organizace.


Havlůj ho měl do půlnoci na zimním stadionu v Kladně. Poté si prestižní pohár vzal zpět do hotelu v Praze a ráno ho předal Jakubu Kindlovi. Člen širšího kádru Red Wings Jakub Kindl ho nejdříve přivezl do Pardubic, pak do rodného Šumperku. Další oslavy už si režíroval Hudler.

Na Slovensko dorazí teprve potřetí

Na slovenskou půdu přicestoval pohár teprve potřetí. Představí se v rodišti Kopeckého Nové Dubnici a v Trenčíně, kde další slovenský držitel slavné trofeje, po Jiřím Bickovi a Martinu Cibákovi, hokejově dozrál.


Kopecký byl stabilním členem základní sestavy Red Wings, ale o konec sezony včetně play-off jej připravilo zranění kolena. Kopecký má sobotní den pro trofej vyhrazený. Stanley Cup před návratem do zámoří zamíří přes Prahu a Moskvu do Jekatěrinburgu, kde na něj čeká útočník Pavel Dacjuk.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události