Fotbal

Fotbalisty Teplic ničí viróza, hrát ale budou

Severočeští fotbalisté se v tradičním nedělním dopoledním čase představí v rámci druhého kola Gambrinus ligy na Žižkově. Polovina základní sestavy ale stále bojuje s virem.

Informaci o virovém onemocnění uvnitř mužstva TN.cz potvrdili teplický ředitel František Hrdlička i mluvčí klubu Petr Heidenreich. "Čekáme, jak se situace vyvine po dnešním tréninku, poté budeme případně jednat o odložení zápasu," vysvětlil Hrdlička.


Po tréninku se v Teplicích rozhodli o odklad nežádat. "Již nikdo nepřibyl, a tak žádat nebudeme a odcestujeme k zápasu. Budeme doufat, že se hráči dají do pořádku. Celý proces by byl tak složitý, že to nemá cenu," dodal Hrdlička s tím, že by musel získat vyjádření hygienické stanice.

Žižkov zatím o ničem neví

Vzhledem k nejisté situaci Tepličtí ani neinformovali svého soupeře ze Žižkova. Hrdlička komunikoval jen se šéfem ligy Ivo Lubasem. "Mluvil jsem se sportovním ředitelem Pavlem Kukou a opravdu nás nikdo z Teplic nekontaktoval. Normálně tedy pokračujeme v přípravě na zítřejší zápas," řekl TN.cz mluvčí Viktorie Žižkov Jiří Fryc.

Mluvčí Teplic: Obrovské oslabení

V kontrastu s Hrdličkovými slovy je dřívější prohlášení tiskového mluvčího klubu. "Příznaky má až polovina hráčů, rádi bychom to odložili. Pokud by k tomu nedošlo, budeme obrovsky oslabení," řekl ČTK Petr Heidenreich.

Kanonýr Jun mimo hru

Horečky a průjem sklátily téměř polovinu základní sestavy. Mezi postiženými je i hlavní hvězda úvodního kola nové sezony Tomáš Jun. Mimo hru jsou dále Doležal, Klein, Belic, Smajkal a Mareš. K lůžku je připoután i nový teplický trenér Jiří Plíšek a jeden jeho kolega z realizačního týmu. Vedení klubu ale doufá, že se dají všichni do výkopu utkání dohromady.


"Jedná se nejspíš o letní virovou infekci, která se projevuje teplotou, průjmem, zvracením a celkovou slabostí. Doba léčení je povětšinou krátká, ale není u všech stejná, může to být 24hodin, 48hodin nebo třeba i týden," uvedl na klubových stránkách lékař FK Teplice MUDr.Jan Štěrba.

Městem se šíří infekce

Nejedná se ale jen o problém prvoligového mužstva. "V Teplicích tato letní virová infekce nyní řádí, v posledních dnech to potkalo také několik pacientů v lázních, přenáší se to vzduchem," dodal lékař severočeského mužstva.

Minulý rok Sparta za virózu zaplatila

V minulé sezóně postihla podobná katastrofa kádr Sparty před důležitým zápasem v Poháru UEFA proti švýcarskému Curychu. Infekční onemocnění trávicího traktu dokonce poslalo na konci října čtyři hráče do nemocnice, další se léčili doma.


Letenští žádali u Evropské fotbalové unie o odložení zápasu, UEFA jim ale vstříc nevyšla. Český celek dostal pouze výjimku, díky níž mohl na soupisku dopsat dva hráče z rezervního týmu. Následná domácí prohra 1:2 s Curychem byla jedním z důvodů, proč se Sparta s pohárovou Evropou rozloučila už po základní skupině Poháru UEFA.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události