Sport

VIDEO: Cyklista Kreuziger neměl svůj den

Český cyklista neměl svůj den a v olympijském závodě skončil hluboko v poli poražených.

Třináctý muž z letošního ročníku Tour de France Roman Kreuziger obsadil na olympiádě v silničním závodě na 245 kilometrů až 45. místo. I přes tento neúspěch se mu společně s krajanem Petrem Benčíkem podařilo českou cyklistiku zviditelnit. V první polovině závodu byli totiž hodně aktivní a pohybovali se v popředí.

Od začátku věděl, že nemá svůj den

V druhé polovině jeho prvního a zároveň posledního vystoupení v Pekingu se ale projevilo, že jeho forma není v současnosti ideální. "Neměl jsem úplně svůj den a od začátku jsem cítil, že to není to pravé ořechové," řekl po závodě Kreuziger.


Přesto se hned v úvodu rozhodl zapojit do úniku, který v tu chvíli stíhal vedoucí trojici. "Zkusili jsme odjet, což si myslím, že bylo dobře. Ve velké skupině člověk nikdy neví, jestli to dojede do cíle. Ze začátku spolupracovali všichni, ale pak bylo vidět, že tam Italům chyběl lídr, a nikoho tam neměli ani Rusové, kteří sem přivezli silný tým. To bylo znát," naznačil Kreuziger důvody, proč více než dvacetičlennou skupinu nakonec hlavní peloton pohltil.

Na mezičasech obsadil druhé a třetí místo

Až do té doby ale oba Češi patřili k nejaktivnějším a Kreuziger se na několika mezičasech objevil na druhém či třetím místě. "Tahali jsme, protože být tam v háku a ani se neukázat by byla hloupost," řekl.


Když jej ale společně s kolegy hlavní skupina dostihla, nebylo mu nejlépe. "Když vás dojedou, tak ztratíte chuť do závodění. Myslel jsem, že z toho slezu. Je to ale olympiáda, která se koná jednou za čtyři roky, takže si myslím, že je dobře, že jsem dojel," řekl.

Ve stoupání závěrečného kola mu došly síly

Ve stoupání posledního kola mu nejlepší cyklisté ujeli. "Jak na začátku odjelo těch pět nebo šest, tak jsem to zkusil. Když na to ale člověk nemá, tak je to vidět, a v kopci musí jet svým tempem. Nemůžete tam dělat nějaké zázraky, když vám nohy nefungují," uvedl Kreuziger realisticky.


Se svým vystoupením byl i přes nepříliš povzbudivý výsledek spokojen. "Jak jsem říkal, neměl jsem svůj den, a kdyby se mi jezdilo tak jak před pár dny, tak by to bylo lepší. Beru to jako zkušenost a určitě ne jako zklamání. Dojeli jsme oba a ukázali jsme se," dodal Kreuziger. Olympiádu v Peking by měl český cyklista opustit ještě o víkendu.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události