Fotbal

Matějovský si obnovil zranění a bude několik týdnů mimo hru

Matějovský si obnovil zranění a bude několik týdnů mimo hru
Zdroj: TV Nova - Radomír Nenádl

Český záložník Marek Matějovský si obnovil poranění vazů v kotníku během prvního zápasu Readingu v nové sezoně.

Reading, který v poslední sezoně ztratil prvoligovou příslušnost, remizoval v prvním zápase nového ročníku druhé nejvyšší anglické soutěže s Nottinghamem Forest 0:0.

Vazy vydržely jen půl hodiny

Matějovský se zranil už v prvním poločase a podle serveru BBC jeho kotník vůbec nevypadá dobře. Oficiální stránky Readingu dokonce uvedly, že podle předběžných vyšetření se zdá, že bude český hráč mimo hru až na několik týdnů.


"Jedná se o to samé zranění, které měl Marek během mistrovství Evropy. Jeho pravý kotník od té doby nebyl úplně v pořádku," řekl pro klubovou televizi trenér Readingu Steve Coppell.

Porážka s Turky dvakrát bolestivá

Reprezentační fotbalista se z turnaje v Rakousku a Švýcarsku vrátil podepíraný berlemi. V osudném zápase s Tureckem, které stálo český výběr postup ze skupiny, si totiž přetrhal vazy v pravém kotníku. Šestadvacetiletý hráč se skácel po jednom ze soubojů na kraji hřiště.


"Stále na nás tlačil, abychom jej nasadili. Jeho poslední rehabilitace vypadala dobře a my se rozhodli, že se nám jeho kreativní hra hodí,"  vysvětlil Coppell, proč Matějovského poslal na hřiště, i když ještě nebyl stoprocentně fit.

Osudným mu byl souboj uprostřed hřiště

Český záložník se zranil po jednom z tvrdých soubojů uprostřed hřiště asi po půl hodině hry. Zkusil sice ještě pokračovat, ve 42. minutě ale musel trávník opustit.


Největší šanci na vítězný gól měl Matějovského spoluhráč Kevin Doyle. Jeho nebezpečná hlavička ale skončila s přispěním výborného zákroku domácího gólmana pouze na břevně.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události