Motorsport

Peška čeká domácí Grand Prix

V Brně by rád skončil nejhůře desátý.

Českého motocyklového závodníka Lukáše Peška čeká nejdůležitější závod sezony. Tím bude domácí Grand Prix v Brně, která se pojede o víkendu od 15. do 17. srpna.

Pešek chce vylepšit sezonní maximum

Peškovým maximem v letošní sezoně jsou desátá místa z Portugalska, Španělska a Katalánska.
"Rád bych se umístil do 10. místa, pokud by vyšla první pětka, pak by to bylo vynikající. Konečně bych chtěl v Brně protrhnout tu síť, která mě zatím nepouští do první desítky,“ řekl český závodník na tiskové konferenci.

Těší se na fanoušky

"Je super, když mi v Brně fandí hodně lidí. Fanoušci jsou hodně slyšet a dost mi to pomáhá. Oni také vědí, že v Brně dokážu udělat vždy něco navíc a být víc vpředu,“ uvedl Pešek. Brněnský okruh je známý svou bouřlivou atmosférou a letos tomu nebude jinak. Na závodní víkend se opět chystají statisíce diváků.
"Řekl bych, že po měsíční pauze se může ukázat, kdo v mezidobí pracoval a kdo to zanedbal. Pořadí světového šampionátu se může trochu promíchat, nicméně favoritem závodu pro mě stále zůstává Simoncelli,“ konstatoval Pešek.

Hayden se v Brně nepředstaví

Sedmadvacetiletý americký motocyklista Nicky Hayden se kvůli zranění nohy na Grand Prix České republiky v Brně nepředstaví. Jezdec týmu Repsol Honda se během letní přestávky Moto GP zúčastnil v Los Angeles takzvaných X-Games, během kterých si přivodil zranění nohy. "Rozhodně se cítím špatně a chtěl bych se omluvit,“ řekl.

Pešek bude rozdávat podpisy

Během GP Brno si Lukáš Pešek i se svým bratrem vyhradí čas na fanoušky. Jako každý rok se Na šípu v třešňové aleji dne 16.8.2008 od 18 hodin bude konat autogramiáda. Všichni příznivci motocyklového sportu tak můžou na vlastní oči vidět české účastníky závodů mistrovství světa a prohodit s nimi pár slov.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události