Sport

STŘÍBRO! Kateřina Emmons má druhou medaili

STŘÍBRO! Kateřina Emmons má druhou medaili

Česká střelkyně Kateřina Emmons získala na olympijských hrách v Pekingu druhou medaili. STŘÍBRO!

Zlatá česká olympionička za vzduchovou pušku přidala do své sbírky další olympijskou medaili. Ve finále své vedlejší disciplíny, střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran, předvedla famózní výkon a získala stříbrnou medaili.Finále ve velkém stylu

První čtyři rány z deseti finálových byly skvělé. Dvakrát 10,7, dále 10,1 a 10,6. To smazalo kvalifikační manko dvou bodů a Kateřina Emmons byla rázem na čtvrté pozici s minimální ztrátou na medailová umístění. V páté sérii přišla první devítka, ale následné rány byly opět přes deset a katapultovaly Kateřinu na druhé místo. V závěru přišel lehký útlum, který českou reprezentantku postavil mimo stupně vítězů, ale poslední rána vše napravila. Česká republika tak může slavit třetí olympijskou medaili. A třetí olympijskou medaili může slavit i Kateřina. Na aténské olympiádě totiž získala bronz a nyní má kompletní sadu olympijských medailí.

Emmons: "Medaile spadla z nebe"

"Udělali jsme hrozný kus práce v malorážce. Nikdy jsem nebyla tak sebevědomá, ale dneska to šlo dobře. Myslela jsem, že jsem tak na čvtrém místě, ale nakonec jsem hrozně spokojená," uvedla šťastná střelkyně. Nervózní prý nebyla. "Já už ani nemám sílu být nervózní, jsem totiž hrozně unavená. Upřímně řečeno nevím, co si o tom myslet. Spadlo to tak nějak z nebe. Prostě to byl dobrý den a všechno mi hrálo do noty," řekla Emmons novinářům po svém finálovém vystoupení.

Diváci hnali Tu-Li kupředu

Česká střelkyně nestačila pouze na domácí favoritku Tu-Li, kterou fantasticky povzbuzovali diváci. Čínská střelkyně si tak na čele pomalu, ale jistě navyšovala svůj náskok. Kateřina Emmons na ni v konečném zúčtování ztratila 2,6 bodu. Bronz si na krk pověsí Kubánka Cruzová, která zůstala za českou střelkyní o jednu desetinu bodu. Česká střelkyně byla před poslední ranou na čtvrté, bramborové pozici. S obrovským soustředěním mířila, stiskla spoušt a kulka vypálila směrem k terči. Výsledkem bylo 10,2. A to stačilo na medailové umístění.

Kateřina Emmons se tak stala nejúspěšnější českou olympioničkou, protože už v sobotu získala zlatou medaili ve střelbě ze vzduchové pušky. Po triumfu se v rozhovoru cítila skvěle.

Podívejte se na reakci Kateřiny Emmons po vítězství v sobotním závodě!


Z kvalifikace postupovala jako šestá

První olympijská vítězka pekingských her nastřílela v kvalifikaci své spíše doplňkové disciplíny 586 bodů, přičemž vleže zaznamenala 197, vstoje 194 a vkleče 195 bodů. Na medailové pozice, které shodným nástřelem 588 bodů po kvalifikaci okupují Kubánka Eglis Yaima Cruzová a Olga Dovgunová z Kazachstánu, ztrácí Emmons dva body. Výkonem 589 bodů, což je vyrovnaný olympijský rekord, vedla Číňanka Tu Li.

Češi zatím bodují jen ve střelbě

Česká republika zatím na olympiádě sbírá jen střelecké medaile. Kateřina Emmons dokonce vybojovala úplně první zlatou medaili letošní olympiády. Pozadu nechtěl zůstat ani David Kostelecký, který bezchybnou střelbou vyhrál finále trapu. Ve středu Davida zpovídali naši čtenáři.


Odpovědi Davida Kosteleckého si můžete přečíst ZDE. 


Výsledky:
Finále soutěže žen ve sportovní střelbě, v disciplíně vzduchová puška 3x20 na 50m:


1. Tu Li (Čína) 690,3 (101,3 + 589)
2. KATEŘINA EMMONS (ČR) 687,7 (101,7 + 586)
3. Eglis Yaima Cruzová (Kub.) 687,6 (99,6 + 588)
4. Ljubov Galkinová (Rus.) 687,4 (102,4 + 585)
5. Jamie Beyerleová (USA) 686,9 (100,9 + 586)
6. Olga Dovgunová (Kaz.) 686,3 (98,3 + 588)
7. Lidija Mihajlovičová (Srb.) 686 (100 + 586)
8. Wu Liou-si (Čína) 685,9 (100,9 + 585)


jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události