Sport

Legendární plavec van den Hoogenband ukončil kariéru

"Přišla nová generace a je na čase, abych odešel," uvedl specialista na stometrové tratě.

Nizozemský plavec Pieter van den Hoogenband doplaval ve čtvrtek v plaveckém finále na pátém místě a bezprostředně po závodu na sto metrů volným stylëm se rozhodl ukončit kariéru.

Plavecký matador už nestíhá

"Je to na mě příliš rychlé. Přišla nová generace a je na čase odejít," řekl po závodě agentuře AP. "Mladí plavci odvedli dobrou práci. Já už patřím ke staré generaci, jako Alex Popov," připomněl ruského olympijského vítěze z her v Barceloně a Atlantě, kterého Hoogenband vystřídal na plaveckém trůnu.

Rekord odolával osm let

Hoogenbandův rekord odolával osm let, než ho letos na olympiádě překonal Alain Bernard, který vyhrál před Hoogenbandem i finále na 100 metrů volným stylem. "Často jsem proti Alainovi závodil, ale už jsem nebyl na jeho úrovni. Je to skvělý chlapík a dělá plavání výbornou reklamu," uvedl Van den Hoogenband na adresu Francouze.


Van den Hoogenband se rozloučil po účasti na čtvrté olympiádě. "Jsem tady hodně dlouho. Čtvrtá olympiáda, čtvrté finále na stovce. Olympiáda pro mě byla vždycky výjimečná. Pamatuji, jak jsem na hrách v Soulu sledoval Matta Biondiho. To mě vždycky motivovalo," dodal.


Rodákovi z Maastrichtu podle jeho vlastních slov "ujel vlak" před třemi lety, kdy se podrobil operaci kýly. "Myslel jsem, že bych mohl získat tři zlata na olympiádě za sebou, ale v roce 2005 jsem dostal velkou ránu a musel jsem prakticky začínat od nuly," prohlásil.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události