Sport

Naštvaný Švéd zahodil olympijskou medaili!

Naštvaný Švéd zahodil olympijskou medaili!

Pro někoho je hrdost cennější než kus kovu z olympiády.

Po vyhlášení vítězů řeckořímského zápasu zahodil Švéd Ara Abrahamian bronzovou medaili. Nelíbilo se mu, jak rozhodčí posuzovali jeho semifinálový zápas proti Italovi Andrea Minguzzimu.Překvapivé rozhodnutí sudích

Zápas o postup do finále pro reprezentanta Švédska vypadal dobře a všichni přítomní se domnívali, že o vítězi zápasu je rozhodnuto. Od rozhodčích ale přišel nečekaný verdikt. Podle nich byl Abrahamian v zápase horší a prohrál!

Impulsivní Švéd

Toto rozhodnutí Abrahamiana rozlítilo natolik, že vystartoval směrem k rozhodčím a chtěl si to s nimi vyříkat z očí do očí. Možná by i samotné porotce napadl, ale týmoví kolegové ho dokázali zadržet. Během celého incidentu křičel Abrahamian jako smyslů zbavený. Při odchodu se s reportéry vůbec nebavil a ke všemu vztekle nakopl ochranný mantinel. Byl rozhodnut, že do boje o bronz nenastoupí.

Zlomily ho prosby kamarádů

Kamarádi ho ale nakonec přemluvili, aby se zápasu o bronz zúčastnil. "Nakonec jsem se rozhodl, že své kamarády nezklamu a budu zápasit,“ uvedl Abrahamian. Po vyhraném zápase ale radost neměl. Při slavnostním vyhlášení vítězů si znechuceně sundal medaili z krku, sestoupil ze stupní vítězů a zahodil olympijský kov doprostřed zápasnického ringu. Poté opustil halu a už se pro medaili nevrátil.

Chtěl zlato, které si zasloužil…

"Tahle medaile mě nezajímá, chtěl jsem zlato, na které jsem také měl. Tohle byl můj poslední zápas,“ uvedl znechucený Abrahamian.


Stejný názor má i švédský kouč Leo Myllari, který si myslí, že do rozhodování zápasu vstoupila politika. "Je to celé zpolitizované,“ uzavřel. Incidentem se bude zabývat i Mezinárodní olympijský výbor společně se zápasnickou federací FILA, o níž Abrahamian prohlásil, že nehraje fér.

jpz, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události