Sport

Cyklistka Kozlíková medaili nezískala

Nejlepší česká dráhová cyklistka současnosti skončila ve stíhacím závodě osmá.

Osmé místo obsadila česká cyklistka Lada Kozlíková v olympijském stíhacím závodu na tři kilometry. Ve čtvrtfinále ji po dvou kilometrech dojela nejrychlejší závodnice z páteční kvalifikace Wendy Houvenaghelová z Velké Británie. 


Houvenaghelová dosáhla času 3:27,829, za svojí krajankou Rebekkou Romerovou zaostala o jednu desetinu sekundy a bude s ní bojovat ve finále o zlato. O bronz se utkají Ukrajinka Lesja Kalitovská a Alison Shanksová z Nového Zélandu.

I v kvalifikaci obsadila poslední postupové místo

Kozlíkova v páteční kvalifikaci zajela čas 3:39,561 minuty, což ji zařadilo na osmé, tedy poslední postupové místo. Ve čtvrtfinále ji tak čekal souboj s velkou favoritkou Britkou Wendy Houvenaghelovou, která kvalifikaci vyhrála časem 3:28,443. 

Češi nepostoupili, vyhráli Britové

První zlatou medaili na pekingském oválu vybojovali v týmovém sprintu Britové Chris Hoy, Jason Kenny a Jamie Staff, kteří ve finále dokázali porazit francouzské trio Kevis Sireau, Gregory Bauge a Arnaud Tournant. Bronz získali obhájci zlata z Atén Němci. Česká trojice Denis Špička, Adam Ptáčník a Tomáš Bábek skončila jedenáctá.


Hoy tak úspěšně začal svoji cestu za ziskem tří zlatých medailí, ty další plánuje vybojovat ve sprintu a keirinu. Třicetiletý Tournant ke své kompletní medailové sbírce z OH přidal další cenný kov.

Špička skončil v rozjížďce

V keirinu neuspěl Denis Špička. V rozjížďce skončil na čtvrtém místě, v opravě podlehl Poláku Kamilu Kuczynskému a závod pro něj skončil. O zlato ve stíhacím závodě pojede obhájce zlata z Atén a úřadující mistr světa Bradley Wiggins z Británie a Hayden Roulston z Nového Zélandu, který byl pomalejší o tři sekundy. O bronz se utkají Brit Steven Burke a Rus Alexej Markov.

hrc, rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události