Sport

VIDEO: Knapková skončila až pátá, dvojskif šestý

Česká veslařka Miroslava Knapková obsadila ve finále skifu až páté místo, když její medailové naděje rozprášily zdravotní potíže z předchozích dnů.

 V dnešním finále triumfovala Bulharka Rumjana Nejkovová. Stříbrnou medaili získala Američanka Michelle Gueretteová, až bronz zbyl na suverénku posledních let Jekatěrinu Karstenovou - Chodotovičovou z Běloruska, která prohrála poprvé po čtyřech letech."Mirka jezdila celou sezonu druhá, takže páté místo je pro ni velikým zklamáním. Její výsledek však výrazně ovlivnila nemoc, která ji trápí už několikátý den," řekl k umístění české reprezentantky předseda svazu veslování Jiří Kejval.

Po ostrém startu potkal českou skifařku kolaps

Knapková přitom začala výborně, když se brzy po startu dostala na první místo. Prezentovala se mnohem větší frekvencí záběrů, než kterou jezdí obvykle. Vedoucí pozice jí patřila i po průjezdu prvním kilometrem. Za českou skifařkou v tu chvíli jela Bulharka Rumjana Nejkovová a běloruská favoritka Jekatěrina Karstenová - Chodotovičová.


Postupně se však začala Knapková propadat, když se před ni dostala nejprve Nejkovová a pak i Karstenová - Chodotovičová. Bylo vidět, že českou skifařku výrazně poznamenalo nachlazení, které prodělala v předchozích dnech. "Když se necítíte úplně v pořádku, tak to uděláte tak, že začátek napálíte a čekáte jestli „umřete“ nebo nasazené tempo udržíte. V jejím případě bohužel platilo to první, " komentoval taktiku Knapkové Kejval.


Úplně vyčerpaná přijela do cíle až na pátém místě se ztrátou třínácti sekund  za překvapivou vítězkou Neykovou. Český skif se z úspěchu však přece jenom radoval. O půl hodiny později potvrdil svoji výbornou formu na kanálu Šun-i Ondřej Synek, který získal stříbrnou medaili.


Nemoc okradla o šanci na medaili i dvojskif

Trápení Knapkové vyvrcholilo ve finále závodu dvojskifů. Zde se  představila po boku Gabriely Vařekové, jejíž partnerka Jitka Antošová kvůli nemoci o svůj životní závod přišla. Na tomto místě se hodí říct, že jednu více nemocnou skifařku nahradila ta, která je méně nemocná.


Český pár dojel podle předpokladů až na posledním šestém místě s osmnáctisekundovou ztrátou na vítězné Novozélanďanky Georginu Eversovou-Swindellovou a Carolinu Eversovou-Swindellovou. Obhájkyně z Atén potvrdila po dramatickém finiši na prvním místě před Němkami Annekatrin Thieleovou a Christianou Huthovou až cílová fotografie. Bronzovou medaili získaly Britky Elise Lavericková a Anna Bebingtonová.

Výsledky:

Skif:


1. Nejkovová (Bulh.) 7:22,34
2. Gueretteová (USA) 7:22,78
3. Karstenová (Běl.) 7:23,98
4. Čang Siou-jün (Čína) 7:25,48
5. Knapková (ČR) 7:35,52
6. Michalská (Pol.) 7:43,40


Dvojskif:


1. G. Eversová-Swindellová, C. Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:07,32
2. Thieleová, Huthová (Něm.) 7:07,33
3. Lavericková, Bebingtonová (Brit.) 7:07,55
4. Li Čchin, Tchien Liang (Čína) 7:15,85
5. Kalmoeová, Tomeková (USA) 7:17,53
6. Knapková, Vařeková (ČR) 7:25,09

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události