Motorsport

VIDEO: "Pilník" exceloval v Německu

Český freestylový motokrosař Petr Pilát obsadil v německém dílu Red Bull X-Fighters páté místo.

Po Mexico City, Riu de Janeiru, texaském Fort Worthu a Madridu zavítali šílení muži na létajících strojích do německého Wuppertalu. Na rozdíl od jejich poslední zastávky, kterou byla romantická španělská metropole, na ně čekalo drsné prostředí vápencového dolu. Zde si to vyznavači freestyle motokrosu rozdali mezi bagry a další těžkou technikou v dalším díle Red Bull X-Fighters.

Létající Čestmír by koukal

Exkluzivní pozvánku znovu dostal i sedmnáctiletý Čech Petr Pilát, který zde zajel životní výsledek. Jeho dosavadním nejlepším umístěním byla osmá příčka, kterou vybojoval v nejslavnější býčí aréně světa v madridské Plaza de Toros de Las Ventas. V Německu si „vylétal“ Pilát, kterému by mohl jeho kousky i Létající Čestmír jen tiše závidět, páté místo. Ale pojďme po pořádku.

Šampion Rebaud chválil Piláta

Nejprve se Pilát představil v kvalifikaci, ve které mu vůbec nevyšla první jízda, v té druhé si však výrazně napravil reputaci a skončil pátý. Stejná pozice mu patřila i ve finále, kde vypadl ve druhém kole s favorizovaným Australanem Robbie Maddisonem. V srdci industriální části Německa byl nejlepší Pan nedostižný, Švýcar Matt Rebaud.


"Jsem opravdu šťastný. Tento rok mám skvělou sezonu, když jsem dokázal vyhrát čtyřikrát v Red Bull X-Fighters a získat druhé místo na X-games,“ rozplýval se spokojený Rebaud. Našel si dokonce i slova chvály pro českou hvězdičku tohoto sportu. „Petr je stále lepší a lepší. Teď je ještě velmi mladý, ale myslím si, že v budoucnosti se stane mým velkým soupeřem,“ řekl o pátém muži německého podniku.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události