Sport

Jachtařky Šmídová s Mrzílkovou skončily sedmé

Lenka Šmídová s Lenkou Mrzílkovou v Pekingu nezklamaly, sedmé místo je úspěchem.

Českou jachtařskou školu v Pekingu reprezentovaly Lucky Šmídová a Mrzílkovou a obsadily v olympijské regatě ve třídě 470 sedmé místo. Náskok z předchozích deseti jízd si i v dnešní finálové rozjížďce udržely Australanky Elise Rechichiová s Tessou Parkinsonovou a získaly zlato.


Češky měly před finálovou jízdou pro nejlepších deset lodí ještě teoretickou naději na zisk bronzových medailí. Pomohlo jim k tomu vítězství v sobotní rozjížďce. Na třetí Brazilky ztrácely 11 bodů.

Šmídová: Budu si to pamatovat do konce života

Fernanda Oliveirová a Isabela Swanová si však triumfem v dnešní finálové jízdě cenný kov pohlídaly, Šmídová s Mrzílkovou dojely s více než minutovou ztrátou sedmé. Stejnou pozici obsadily i v celkové klasifikaci.


"Šly jsme do toho s tím, že musíme zkusit získat medaili. A byl jen jeden způsob - vrhnout se extrémně doprava, kde podle našich výpočtů byl silnější proud. A opravdu tam byl. Chvílemi to vypadalo dobře, ale u bójky nahoře jsme hodně ztratily. Start se nám výborně povedl, byly jsme na prvním místě, bohužel to pak nevyšlo," řekla novinářům třiatřicetiletá Šmídová.


Na pekingské hry, na nichž spolu s kostatnicí Mrzílkovou vyhrály jednu jízdu, nikdy nezapomene. "Budu si pamatovat do konce života každou rozjížďku. Stejně jako si pamatuju každou rozjížďku z Atén," dodala neratovická jachtařka.

Australané potvrdili dominanci

Mezi muži se ve stejné kategorii také radovali Australané. Loučící se dvojice Nathan Wilmot s Malcolmem Pagem potřebovala k celkovému triumfu v poslední jízdě pouze dorazit do cíle, všem ale dokázali, že zlaté medaile jsou ve správných rukách. Trojnásobní mistři světa stylově vyhráli i závěrečnou jízdu.

Výsledky:

Muži - 470:

1. Wilmot, Page (Austr.) 44 b., 2. Rogers, Glanfield (Brit.) 75, 3. Charbonnier, Bausset (Fr.) 78, 4. S. Coster, C. Coster (Niz.) 78, 5. Barreiros, Sarmiento (Šp.) 87, 6. Zandona, Trani (It.) 91, 7. Macunaga, Ueno (Jap.) 97, 8. Marinho, Nuňes (Portug.) 102.

Ženy - 470:

1. Rechichiová, Parkinsonová (Austr.) 43, 2. De Koningová, Berkhoutová (Niz.) 53, 3. Oliveirová, Swanová (Braz.) 60, 4. Koneckiová, Bouskilaová (Izr.) 66, 5. Contiová, Micolová (It.) 75, 6. Bassadoneová, Clarková (Brit.) 82, 7. Šmídová, Mrzílková (ČR) 83, 8. Voglová, Flatscherová (Rak.) 84.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události