Sport

OH: České basketbalistky po debaklu s Austrálií jedou domů

České basketbalistky prohrály ve čtvrtfinále z favorizovanými Australankami 46:79 a loučí se s olympijským turnajem.

“Momentálně na Australanky prostě nemáme, zápas bude jen otázkou výše skóre,“ znělo unisono z kabiny českého týmu před utkáním s mistryněmi světa.

Češky si šly od úvodu pro porážku

Jak asi mohl dopadnout zápas, pokud k němu hráčky přistoupily tímto způsobem? Již od úvodních minut první čtvrtiny bylo jasné, o co tady běží. Australanky, které mají druhý nejlepší útok a druhou nejlepší obranu na turnaji, si brzy vypracovaly bodový náskok, kterým jim dal jistotu.


V té je utvrzovaly české basketbalistky, u nichž se projevila znovu jejich největší bolest na turnaji - zbytečné ztráty míče a tragická střelecká úspěšnost. Bylo by pošetilé si myslet, že pouze bojovnost, kterou se Češky prezentovaly, bude na mistryně světa z Austrálie stačit. První čtvrtinu ovládly favoritky na olympijskou medaili 23:10.

Rozdíl ve skóre hrůzostrašně narůstal

Pokud si české basketbalistky v úvodním dějství nevedly dobře v důležitých statistikách, tak druhá čtvrtina byla v tomto ohledu totálním fiaskem. Ještě více se začal prohlubovat rozdíl mezi oběma týmy, což se dramaticky projevilo na skóre. Zatímco Australanky sázely jeden koš za druhým, Češky vstřelily za osm a půl minuty druhého dějství pouze jeden koš. Australanky zvýšily svůj náskok a po druhé čtvrtině vedly už 38:17.


Přímo úměrně s odehranými minutami ubývaly českým basketbalistkám síly. Bodový rozdíl v jednu chvíli narostl až na hrozivé číslo 40. Před tímto zápasem se počítalo s tím, že české basketbalistky s Australankami prohrají, ale výsledek 46:79 je přece jenom krutý. 

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události