Fotbal

Rosický prý pomlouval spoluhráče, hráč i klub se brání

Rosický prý pomlouval spoluhráče, hráč i klub se brání
Zdroj: tn.cz / ČTK

Anglický plátek The Sun podle zraněného fotbalisty překroutil jeho slova a rozdmýchal tak atmosféru uvnitř Arsenalu. Ten dokonce vydal prohlášení, v němž Rosický vše razantně popírá.

„Gaelova stupidní chyba nás stála titul,“ měl podle Sunu říct český reprezentant na adresu svého spoluhráče. Slova měla hodnotit nepovedený zákrok levého obránce Kanonýrů Clichyho, po němž Birmingham na konci února vyrovnal z penalty na konečných 2:2. 

S Clichym si vše vyříká po reprezentační pauze

Tento zápas byl podle Rosického klíčový v dostizích o anglický titul. Na začátku zápasu se ošklivě zranil útočník Arsenalu Eduardo po faulu soupeře, Clichy pak černý den Kanonýrů podtrhl zbytečným faulem v nastaveném čase. „Měli jsme spoustu šancí utkání rozhodnout, ale stalo se několik negativních věcí, které začaly po Eduardově zranění,“ povzdychl si tvořivý záložník.


Tomu se prý nelíbilo ani chování kapitána Williama Gallase. Rosický se ale proti obsahu článku ohradil na stránkách Arsenalu. „Ve všem jsme společně. Vyhráváme a prohráváme jako tým. Chyby děláme všichni, to co jsem chtěl říct je, že jsme se z minulé sezony poučili,“ stojí v oficiálním prohlášení.


S francouzským spoluhráčem si plánuje vše vysvětlit po návratu Clichyho z reprezentačního srazu. Rosický se sám večer objeví v hotelu, kde je ubytovaná česká reprezentace před středečním duelem ve Wembley s domácí Anglií.

Recept na Anglii? Defenzivní hra na brejky

"Rád se s kluky uvidím, trenér Rada si se mnou chce promluvit," uvedl. Poté se vrátí domů, ve středu absolvuje svůj individuální plán na Emirates Stadium a večer se chystá na přípravný duel české reprezentace.


A co by mohlo na domácí favority v generálce na kvalifikaci mistrovství světa platit? "Hlavně začátek nám nesmí utéct, musíme co nejdéle držet čisté konto. Už v minulosti Angličané několikrát ukázali, že jim není vlastní útočení do zavřené defenzivy. Pokud bychom dokázali využít nějaký brejk, bylo by to naprosto skvělé," radil Rosický.

Zdroj: tn.cz / ČTK
dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události