Motorsport

Kresta ani Pech Barum Rally nedojeli

Roman Kresta havaroval, ale příliš smutnit nemusí – definitivně se z něj stal nový mistr republiky.

Na letošní ročník Barum Rally čeští jezdci vzpomínat rádi nebudou.


Kresta havaroval...


Jako první skončil trojnásobný vítěz zlínské Rally a vedoucí jezdec českého šampionátu Roman Kresta, jenž havaroval zhruba po sedmi kilometrech obávané rychlostní zkoušky Pindula. On i jeho spolujezdec Petr Gross vyvázli z nehody sice bez zranění, jenže kvůli silně poškozenému Peugeotu 207 Super 2000 už v závodu nemohli dále pokračovat.


“Byl jsem příliš rychlý na jednom z horizontů a po mé jezdecké chybě se auto svezlo a skončili mimo trať. Byla to větší havárie, nicméněnaštěstí jsme v pořádku,“ řekl krátce po nehodě Kresta.


...Pecha zradila převodovka


To Pech byl v úvodu tratě maximálně spokojený. Se svým Mitsubishi Lancer EVO IX figuroval v konkurenci silnějších vozů třídy Super 2000 po páté rychlostní zkoušce na výtečné desáté pozici, jenže poté se mu porouchala převodovka a Pech musel odstoupit. "Ve sjezdu před cílem páté rychlostní zkoušky přestala převodovka náhle fungovat. Dál už bohužel nemůžeme pokračovat," smutnil Pech.


V průběžném pořadí domácího šampionátu ztrácel Pech na Krestu před Barum Rally 63 bodů. Vzhledem k tomu, že do konce seriálu schází odjet jen zářijovou Rally Příbram, už svého rivala nemůže ani teoreticky předstihnout. Kresta se tak podle očekávání stal letošním mistrem republiky.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události