Sport

VIDEO: Zlatá Špotáková je doma, z podpory soupeřek byla naměkko

I poslední česká olympijská medailistka je doma. Autorka „Pekingského zázraku“, oštěpařka Barbora Špotáková, přiletěla na ruzyňské letiště o kousek zlata těžší.

Unavená, ale se šťastným úsměvem na tváři. Taková předstoupila Špotáková před české novináře po návratu z olympijských her v Pekingu. Kromě zástupců médií na ni už netrpělivě čekali i rodiče, kteří její zlatý závod emotivně prožívali před velkoplošnou obrazovkou v Jablonci nad Nisou. Slzy po tvářích tekly, stejně jako poté při oslavě šampaňské, proudem.

Vyhrála, ani neví jak

Sama oštěpařka byla po závodě také hodně dojatá a přispělo k tomu i to, že jí v boji s Ruskou Marií Abakumovovou psychicky pomáhaly i ostatní soupeřky. „Bylo strašně znát, jak mi fandí. Bylo to až dojemné a já z toho byla ještě dlouho naměkko,“ řekla ještě se zvlhlým zrakem Špotáková.


Ať s rozostřeným viděním, nebo v jakémkoli jiném rozpoložení, závěrečným pokusem sebrala ruské rivalce vítr z plachet a splnila touhy celého českého národa. „Hodila jsem to, ani jsme nevěděla jak,“ prozradila novinářům o svém posledním pokusu, který znamenal zlatou olympijskou medaili i nejlepší hod v evropské historii.

Oslava? Třeba s kapelou Tři sestry

Do Prahy sice dorazila po dlouhém letu s viditelnou únavou, na tu ale prý zatím neměly vliv bujaré oslavy životního úspěchu.„Příjemná oslava proběhla už v Českém domě v Pekingu, kde bylo plzeňské pivo a dobré zázemí. Byla ale jen taková decentní, sama ještě nevím, jak to oslavím tady,“ přiznala úspěšná olympionička.


Ke zlatu z pekingských her se váže i finanční odměna od Českého olympijského výboru. Další prémií by měla být písnička, kterou o ní slíbil napsat frontman její oblíbené hudební skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Jakou podobu ale nový hit bude mít? „Zatím jsem s nimi nic nekonzultovala a ani nebudu. Třeba to oslavím právě s nimi,“ napadlo ji.

Na medaile už má věšáček

Většina sportovců říká, že na své trofeje žádné speciální místo nemá, nebo že se na ně ani koukat nechce. To vždy milá Špotáková je na své úspěchy právem hrdá. „Můj přítel Lukáš mi vyrobil takový věšáček na medaile v podobě olympijských kruhů. Takže už vlastně místo na ně mám,“ prozradila Špotáková s tím, že věšáček byl jejím nápadem.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události