Fotbal

Žižkovský kat Svěrkoš: Na penaltu bych šel

Ostravský klenot Václav Svěrkoš opět ukázal, proč je nejlépe hodnoceným útočníkem Gambrinus ligy.

Když se trefí, Baník zvítězí. Taková je zatím vizitka ostravského útočníka Václava Svěrkoše po čtvrtém kole Gambrinus ligy.


Góly mě těší, ale vítězství je přednější


Jeho góly znamenaly vydřenou výhru nad Kladnem a rozprášení Žižkova, z celkových sedmi bodů jich tak Svěrkoš týmu zařídil hned šest.


“Góly mě sice samozřejmě těší, ale vítězství je přednější,“ říká k tomu pohotový útočník, jenž je se třemi trefami v čele tabulky střelců. Společnost mu však dělá další trojice fotbalistů: sparťan Michal Kadlec, teplický Tomáš Jun a slávistický šutér Tomáš Necid.


Hattrick by byl krásný


V neděli se jim útočník Baníku mohl odpoutat. Na Žižkově byl blízko hattricku, nakonec se však musel spokojit “jen“ s dvěma přesnými zásahy. "Kdyby byla penalta, tak bych na ní šel. Hattrick by byl krásný," podotkl Svěrkoš, jenž přiznal, že za vítězstvím hostů stála především dlouho trvající přesilovka.


“Brzké vyloučení zápas hodně ovlivnilo. Ale v prvním poločase to z naší strany nebylo úplně ideální - po tom gólu jsme se trochu zatáhli. Asi jsme si v hlavách řekli, že se to vyhraje samo."


V reprezentaci nechci chybět


Svěrkoš hosty v zápase ideálně nastartoval, když po čtvrt hodině hry proměnil zpoza pokutového území přímý volný kop. "Bylo to blízko brány, nešlo to kopnout přes zeď, tak jsem to zkusil prostřelit," popisoval svůj gól, ke kterému mu značně pomohla i teč ve zmatkující zdi domácích.


“Jak říkám, nejdůležitější je vítězství. Může nás zase trochu nastartovat, začátek ligy nebyl tak skvělý, jak se od nás čekalo," připustil Svěrkoš, který se rozmluvil i o reprezentaci. “Za dva týdny startuje kvalifikace na mistrovství světa 2010 a já doufám, že v reprezentaci nebudu chybět. I ve Wembley jsem se ostatně snad trochu předvedl,“ uzavírá muž, na jehož výkonech momentálně stojí celý Baník.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události