Motorsport

Kimi Räikkönen: Za zranění mechanika můžu já

Závod ve Valencii finskému jezdci vůbec nevyšel.

Je zvyklý promlouvat k novinářům jako vítěz, ve Valencii to však absolvoval jako jasně poražený.


Zasmušilý Räikkönen: Boj o titul nevzdávám


Aktuální mistr světa Kimi Räikkönen si po skončení premiérového závodu ve Valencii sypal popel na hlavu. “Ani nevím, co bych k tomu vlastně řekl,“ začal pozvolna na tiskové konferenci a zalitoval nevydařeného začátku závodu.


"Ztratil jsem místo hned na startu a dostal se presu mých soupeřů,“ povzdechl si Räikkönen, pro kterého kvůli poruše motoru skončil závod předčasně už ve 46. kole. V průběžném pořadí šampionátu se tak propadl na třetí pozici za svého stájového kolegu Felipa Massu a na vedoucího muže seriálu Luise Hamiltona ztrácí už třináct bodů.


Boj o titul však v žádném případě ještě nevzdává. “Máme před sebou šest závodů, takže zůstávám v klidu. Trochu jsme si teď sice pohoršili, ale není to nic tragického,“ říká s nadhledem.


Mechanik je v pořádkuRäikkönen na sebe ve Valencii upozornil nejvíc tím, že málem zabil stájového mechanika, jenž mu v boxech doplňoval palivo. “Jednoznačně to byla moje chyba, naštěstí se Pietrovi nic nestalo,“ zdůraznil Räikkönen.


Jak se celý incident přihodil? Finský jezdec zajel do boxů a po výměně předních kol si ihned razil cestu zpět na trať, jenže si nevšiml, že mu z auta trčí hadice na doplňování paliva! A za ní byl zachycen jeden z mechaniků.


Ten se bezvládně skácel k zemi a musel být odnesen na nosítkách. Podle ověřených zpráv však bude víceméně v pořádku – má jen pohmožděnou nohu a silně naražená záda. “Přeji mu vše nejlepší a doufám, že se dá brzy do kupy,“ vzkázala mu hvězda Ferrari.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události