Fotbal

VIDEO: Brankáři Rapidu Vídeň vážně hrozí ohluchnutí!

VIDEO: Brankáři Rapidu Vídeň vážně hrozí ohluchnutí!
Zdroj: TN.cz

Gólman Rapidu Georg Koch se sbírá z těžkého zranění, které mu způsobil rozvášněný fanoušek.

Rakouský fotbal je v šoku. Při vídeňském derby mezi Rapidem a Austrií došlo ke zranění domácího gólmana Kocha, který se možná do brány už nikdy nepostaví. A když ano, své spoluhráče nejspíš ani pořádně neuslyší…


Infuze přímo na stadionu


Vídeňské derby patří mezi nejsledovanější zápasy v Rakousku. A to hlavně díky znesvářeným táborům fanoušků, kteří se opravdu příliš “nemusí“. Jenže tentokrát jejich běsnění neodnesl nikdo z nich, nýbrž domácí brankář Georg Koch. Ten od úvodního hvizdu poslouchal z hostujícího kotle neutichající spršku nadávek, která ustala až v jedenácté minutě. Nebo možná neustala, ale on už ji neslyšel…


Na video z incidentu se můžete podívat zde, scéna je zhruba v čase 3:00 min.Dělobuch, jenž do jeho těsné blízkosti hodil opilý příznivec Austrie, Kochovi způsobil hlubokou tržnou ránu pod pravým uchem a palčivou bolest hlavy. Německý brankář se okamžitě skácel k zemi, kde se svíjel v bolestech. "Byl to pro mě šok. Nic podobného jsem dosud nezažil," vydal ze sebe otřesený Koch.


“Pravé ucho ho hrozně bolelo a ještě hodinu po zápase na něj vůbec neslyšel,“ potvrdil hned po utkání klubový lékař Rapidu, který dával Kochovi infuzi ještě přímo na stadionu. “Bohužel je možné, že Georg už na pravé ucho nikdy slyšet nebude,“ podotkl smutným hlasem.


Co si o incidentu myslí Ladislav Maier, bývalý gólman Rapidu Vídeň? Podívejte se na video:


Trenér Rapidu požaduje pro “fanouška“ doživotní zákaz vstupu na stadion

Kouč domácího týmu Peter Pacult byl po právu vzteky bez sebe. "Jen doufám, že rakouský svaz bude na celou záležitost reagovat tak, jak by to udělali v Anglii. Nyní je na čase přijmout proti fotbalovým anarchistům jasná opatření,“ nebral si servítky uznávaný kouč.


"Zatím jsme vždy přicházeli maximálně s tříměsíčním zákazem vstupu na stadion, teď ten zákaz musí být doživotní!“ řekl Pacult deníku The Welt a vyjádřil se i ke Kochově aktuálnímu stavu. “V pondělí dopoledne se přišel podívat na trénink, na pravé ucho ale stále prakticky neslyšel,“ poznamenal sklíčeně.


Konec kariéry?


Šestatřicetiletý Koch absolvoval i důkladné zdravotní vyšetření, které prokázalo, že došlo k narušení krevního oběhu a snížení citlivosti slyšení u pravého ucha. “Ta bolest v uchu je dost nepříjemná a může vést až k předčasnému odchodu do důchodu,“ poznamenal policejní mluvčí Christian Stella, jenž celou kauzu vyšetřuje jako trestný čin ublížení na zdraví.


Pachatel byl dopaden hned na stadionu, z hodu osudného dělobuchu ho usvědčil kamerový záznam. Podle Stelly mu za to hrozí až tři roky vězení. Potrestány ovšem budou i oba kluby. Domácí Rapid vyfasuje za selhání pořadatelské služby pokutu ve výši 50 000 eur, hosté by měli zaplatit jen 10 000 eur.


hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události