Hokej

Patnáctiletý vnuk Jaroslava Holíka si odbyl "dospělou" premiéru

Patnáctiletý vnuk Jaroslava Holíka si odbyl "dospělou" premiéru

Teprve patnáctiletý obránce Dukly Jihlava David Musil nastoupil v přípravném zápase proti Třebíči.

Je tak mladý a přitom už stíhá tempo dospělých. Ve své hokejové kariéře tak kráčí ve stopách svého otce Františka Musila a dědečka Jaroslava Holíka. Jasně tak potvrzuje, že geny se nezapřou. Zvlášť pak ty hokejové. A že je patnáctiletý obránce Dukly Jihlava David Musil měl po kom dědit.Zářivá kariéra tatínka i dědečka

Davidův táta František Musil je mistrem světa z roku 1985 a odehrál 839 zápasů v NHL, děda Jaroslav Holík pak slavil titul mistra světa v roce 1972 a sedmkrát se stal šampionem československé ligy v dresu Dukly Jihlava.

Velký talent českého hokeje

A právě David patří mezi největší naděje současného českého hokeje. V patnácti letech už má za sebou dokonce premiéru mezi muži. V dresu mateřské Dukly Jihlava zatím nastoupil jen k přípravnému zápasu proti Třebíči, vše ale nasvědčuje tomu, že už za dva týdny si odbude i soutěžní premiéru. "V patnácti potvrdil své kvality u juniorů, proto už trénuje s námi. Počítáme s ním do A-mužstva,“ potvrdil trenér prvoligové Dukly Jihlava Karel Dvořák.

Holík: Hrát by měli ti, co na to herně mají

Z úspěchu se ale těší i doma. "Klukovi to pomůže, on je příkladem, že je špatně, když u nás pořád dostávají šanci hráči podle věku a ne podle výkonnosti,“ říká děda Jaroslav Holík. Podle něj David ještě o rok překonal tátu Františka, který extraligu okusil poprvé v šestnácti. "Je to jen první krůček na dlouhé cestě. Teprve se ukáže, co v něm je,“ brzdí ale optimismus otec.


Zato David má jasno. "Byl jsem nervózní, ale nakonec to bylo v pohodě. A dál? Chci hrát NHL a vyhrát Stanley Cup,“ tvrdí sebevědomě. Podle dědy Jaroslava k tomu má předpoklady. Jeho perspektiva je v zámoří, extraliga je pro něj málo,“ myslí si muž, jehož syn Robert je dvojnásobným vítězem Stanleyova poháru. Dočká se rodinný klan dalších trofejí?

Dušan Vrbecký, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události