APLIKACE TN.CZ
Sport

Výškař Bába se rozhodl ukončit sezonu

Bolavá pata ho trápila i v Pekingu. Nyní se ji rozhodl pořádně vyléčit.

Jaroslav Bába patří ke špičkovým světovým výškařům a svou pozici mezi elitou potvrdil i na olympijských hrách v Pekingu, kde právě kvůli bolavé patě obsadil až šesté místo.

Potřebuje hlavně klid


 "Nechtěl jsem si tlak připouštět, jenže v hlavě jsem to přece jen měl. A v této disciplíně je hodně důležité srovnat se psychicky," řekl Bába na tiskové konferenci v Praze.


Komplikací pro Bábu bylo zranění paty, které sice nepatří k těm vážnějším, ale skákání mu výrazně znepříjemnilo.


"Kvalifikaci i finále jsem odzávodil pod injekcemi," řekl Bába.
Problémy s patou se vlečou již přibližně měsíc. "Teď potřebuju hlavně klid, proto ukončuji sezonu. Začátkem října začnu přípravu na halu i s výhledem na mistrovství světa v Berlíně v příštím roce," prohlásil český rekordman, který druhého září oslaví 24. narozeniny.


Jeden start možná přece jen ještě absolvuje. "Pro radost si možná zaskáču na ukončení sezony v Olomouci na Hanácké laťce 18. září. Měli by tam být i Tomáš Janků s bráchou nebo Sváťa Ton, takže česká špička. Ale uvidíme, podle té paty, nechci to zatím slibovat," řekl Bába.

hrc, tn.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události