Fotbal

Šírl: Do české ligy se jednou rád vrátím

Fotbalista Radek Šírl, který se stal se Zenitem Petrohrad vítězem evropského Superpoháru, odpovídal v sobotu v on-line rozhovoru na tn.cz na vaše dotazy.

„Je to nejlepší sezona v mé dosavadní kariéře a formu se budu snažit držet, co nejdéle,“ hodnotil Radek Šírl letošní podařený rok v on-line rozhovoru pro tn.cz.


Není se čemu divit, protože Zenitu se po zisku Poháru UEFA podařilo v evropském Superpoháru nedávno porazit i vítěze Ligy mistrů, slavný Manchester United.Tento zápas byl podle Šírla mnohem těžší než finále Poháru UEFA, ve kterém ruský klub porazil Glasgow Rangers.


V monackém utkání se mu proti Manchesteru prý kolena nerozklepala. „Nervózní jsem před tímto zápasem nebyl, převažovalo spíše nadšení a chuť porazit Manchester,“ řekl zřejmě nejlepší český fotbalista, který se v tuto chvíli pohybuje po evropských trávnících.

Šírl: Petrohradští fanoušci fotbal milují

Šírlovu Zenitu se však daří i v ruské lize, jejíž kvalita se příchodem kvalitních zahraničních hráčů neustále zvyšuje. Petrohradskému klubu v honbě za ruským titulem navíc výrazně pomáhají tamní diváci, kteří fotbal milují. „Atmosféra je úžasná. Každý zápas je plný stadion, což je asi 20 000 lidí. Rusko a hlavně Petrohrad fotbalem žijí,“chválí atmosféru na domácím stadionu Šírl.

Těžká cesta do reprezentace

Sedmadvacetiletý hráč, ale vždy neměl na růžích ustláno. Vše si musel tvrdě vybojovat a také se smířit s faktem, že byl permanentně přehlížen bývalým trenérem národního týmu Karlem Brücknerem. A přitom kvalitních levonohých fotbalistů neměla česká reprezentace nikdy nazbyt. Brückner sice podlehl tlaku odborné veřejnosti a povolal Šírla na EURO, ale tam českého fotbalistu nepustilo zranění.


Nyní s příchodem trenéra Petra Rady se Šírl stal hráčem základní sestavy, který českým fanoušků určitě přinese mnoho fotbalové radosti.


Pokud chcete znát odpověď na otázky ohledně zápasu s Manchesterem, fotbalové reprezentace nebo návratu do české ligy, tak klikntě na odkaz níže.

Odpovědi Radka Šírla si můžete přečíst ZDE

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události