Fotbal

Daněk: Angažmá v Anglii nepovažuji za neúspěch

Daněk: Angažmá v Anglii nepovažuji za neúspěch
Zdroj: tn.cz / ČTK

Český brankář Michal Daněk ukončil svoje působení na ostrovech a vrací se do české ligy. O jeho budoucnosti se jedná.

České brankářské trio v nejvyšší anglické soutěži je „o hlavu kratší“. Brankářskou jedničku Chelsea Petra Čecha a Jana Laštůvku působícího ve West Hamu, opustil Michal Daněk. Pětadvacetiletý fotbalista ukončil svoje neúspěšné hostování v týmu anglického nováčka West Bromwich Albion a vrací se do Plzně.

Rozhovor s Michalem Daňkem, mimo jiné o Romanu Bednářovi a reprezentaci, si poslechněte zde:


"Ačkoliv odcházím z WBA, tak svoje půlroční působení v Anglii nepovažuji za neúspěch. Byla to pro mě obrovská zkušenost," komentoval svůj odchod z Premier League brankář s reprezentačními zkušenostmi.

Raději bude chytat v české lize, než zahřívat lavičku v Anglii

Daněk počátkem letošního roku odešel do West Bromwich Albion, kde ale nedostával tolik příležitostí. Jeho situaci navíc v létě zkomplikoval příchod reprezentanta Scotta Carsona, po němž se český brankář dostal do pozice trojky.


„Mezi West Bromwich Albion a Viktorií Plzeň došlo k dohodě, že bude pro Michala lepší, aby se vrátil do Česka a stabilně chytal,“ upřesňuje podmínky návratu generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Daněk: Do Plzně už se těším

„Ještě jsem nestihl ani vybalit,“ řekl překvapený Daněk, kterého novinka zastihla v Ostravě. Přestože zpráva o jeho návratu do Viktorie je čerstvá, již stihl hovořit s Janem Rezkem a Pavlem Horváthem. „Už se do Plzně těším, i když zatím není rozhodnuto, zda tam zůstanu,“ dodává.

Zůstane Daněk v Plzni?

V pondělí odpoledne se bývalá plzeňská jednička zapojila se svými staronovými spoluhráči do tréninku. V každém případě Daněk do svého bývalého klubu nejspíš nepřišel dělat prvního brankáře, protože tuto roli plní Tomáš Poštulka. Je tedy velmi pravděpodobně, že se hlučínský odchovanec na západě Čech příliš „neohřeje“ a přestoupí do jiného klubu.


„Budeme hledat optimální řešení jak pro Michala, tak i pro klub, ohledně jeho dalšího působení,“ dodal Šádek. Ohledně Daňkovy blízké budoucnosti nebyl sdílnější ani jeho agent Ondrej Chovanec. „O tom, kde bude Michal chytat, se rozhodne v tomto týdnu,“ řekl muž, který přivedl do Plzně v poslední době například Pavla Horvátha nebo Jana Rezka.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události