Hokej

Vítkovický gólman Prusek má namířeno do Ruska

Pozice brankářské jedničky tak spadla do klína Markovi Pincovi.

Ve Vítkovicích brankářské rošády nekončí. Do týmu se před sezonou nečekaně vrátil brankář Marek Pinc, kterému nevyšlo angažmá v Jekatěrinburgu. Po krachu ruského klubu se zdálo, že Vítkovice půjdou do sezony s trojici kvalitních gólmanů Pinc, Prusek a Štěpánek. V týmu najednou vzrostla konkurence a Martin Prusek přišel o výsadu jasné jedničky.


Jenže nyní mužstvo opouští právě Prusek a má získat angažmá v ruské superlize. Vítkovice však zatím nechtějí k jeho odchodu sdělit žádné bližší informace. Prusek má odejít na výpomoc nejmenovanému týmu, který má po zranění brankáře potíže s pozicí jedničky.


Podle ruských internetových serverů by měl Prusek působit ve Spartaku Moskva, který trénuje český kouč Miloš Říha. Ten se totiž v nejbližších dnech bude muset obejít bez pomoci brankářské dvojice Dmitrij Kotschnew, Jevgenij Lobanov, kteří mají zdravotní problémy.

Na Jágra úplně zapomněl

Ani sám Prusek nechtěl prozradit, kam budou jeho hokejky a betony směřovat. "Dokud to není podepsané, tak tým jmenovat nebudu," odvětil tajemně. "Připouštím, že se jedná o celek, který by měl hrát tak ve středu tabulky," prozradil gólman, jenž dělal náhradníka také na světových šampionátech v letech 1997 a 1998, kdy za účast dostal bronz. "Smlouvu bychom měli doladit zítra," dodal.


"Ale beru to jako výzvu," řekl muž, jenž má zaujmout místo jedničky v brance celku z KHL, odhodlaně. Prusek bude v soutěži čelit elitním střelcům. Třeba Jaromíru Jágrovi. "Ježíš, to mě vůbec nenapadlo," spontáně vykřikl. "To budou věci," dodal se smíchem.

Hadamczikův kádr posílí Francouz

Francouzský hokejový reprezentant Yorick Treille zakotví pro další sezonu ve Vítkovicích. Osmadvacetiletý útočník přesvědčil o svých kvalitách v rámci herních testů a klub s ním podepíše roční smlouvu. V loňské sezoně působil v bundesligovém Ingolstadtu. Startoval i na letošním mistrovství světa, kde v pěti zápasech třikrát skóroval.


Treilleho si Vítkovice vyhlédly během nedávného soustředění francouzského Rouenu na severní Moravě. Účastníka šesti světových šampionátů i olympijských her v roce 2002 vzal kouč Alois Hadamczik do společné přípravy a vyzkoušel ho v několika přípravných zápasech.


"Treille nás výkonnostně přesvědčil a máme o jeho služby zájem. Na smlouvě jsme se dohodli a ve středu bychom měli podepsat smlouvu," prohlásil Hadamczik, který v klubu zároveň vykonává funkci generálního manažera.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události