Motorsport

Ecclestone: Nevidím důvod, proč by měl Mosley odejít

Šéf F1 obrátil a domnívá se, že by Mosley měl normálně pokračovat ve své práci.

Bernie Ecclestone vyzval svět motoristického sportu, aby zapomněl na sexuální skandál prezidenta Mezinárodní automobilové federace a přivítal Maxe Mosleyho zpět.


"Lidé dospěli k závěru, že ať Max udělal cokoli, byla to jeho soukromá věc a nemá to nic společného s jeho funkcí," prohlásil Ecclestone, který tvrdí, že Mosley je stále důvěryhodný prezident. "Časem se na to zapomene. Byl to ovšem šok. A v případě Mosleyho mnohem větší, než kdyby se to týkalo kohokoli jiného," dodal.

Pro bezpečnost F1 udělal hodně moc

"Hodně lidí tvrdilo, a já jsem si to nějaký čas také myslel, že by Max měl rezignovat. Přál jsem si, aby to udělal. Dnes nevidím důvod, proč by měl. Pracuje na sto procent a pro sport dělá to nejlepší, co může. Měl by dál normálně pokračovat,  udělal toho hrozně moc pro bezpečnost sportu a podobně. O tom ale lidé neslýchají."


Ecclestone trvá na tom, že se k Mosleymu bude chovat normálně, až se 14. září potkají na Velké ceně Itálie. "Až se v Monze uvidíme, přivítám ho zpátky."

Žádný nástupce na obzoru

Mosley potvrdil, že se nebude ucházet o znovuzvolení, až jeho funkční období příští rok vyprší. "Podíváme-li se na to z hlediska motoristického sportu, je těžké najít někoho, kdo ho nahradí," poznamenal Ecclestone.


Osmašedesátiletý Max Mosley je zachycen na videonahrávce při sadomasochistickém sexu s pěti prostitutkami v nacistických uniformách. Videoklip zveřejnil letos na jaře londýnský bulvární nedělník News of the World. Mosley kvůli tomu musel začátkem června podstoupit hlasování o důvěře, mimořádné generální shromáždění Mezinárodní automobilové federace ho ponechalo ve funkci.


V červenci Mosley vyhrál soudní spor proti News of the World a vysoudil náhradu škoky šedesát tisíc liber (asi 1 860 000 korun). Soudce Justice Eady rozhodl, že neexistuje žádný důkaz, že by sexuální hrátky s pěti prostitutkami měly nacistický podtext a že by vypovídaly o Mosleyho postoji k nacismu.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.