Motorsport

Ecclestone: Nevidím důvod, proč by měl Mosley odejít

Šéf F1 obrátil a domnívá se, že by Mosley měl normálně pokračovat ve své práci.

Bernie Ecclestone vyzval svět motoristického sportu, aby zapomněl na sexuální skandál prezidenta Mezinárodní automobilové federace a přivítal Maxe Mosleyho zpět.


"Lidé dospěli k závěru, že ať Max udělal cokoli, byla to jeho soukromá věc a nemá to nic společného s jeho funkcí," prohlásil Ecclestone, který tvrdí, že Mosley je stále důvěryhodný prezident. "Časem se na to zapomene. Byl to ovšem šok. A v případě Mosleyho mnohem větší, než kdyby se to týkalo kohokoli jiného," dodal.

Pro bezpečnost F1 udělal hodně moc

"Hodně lidí tvrdilo, a já jsem si to nějaký čas také myslel, že by Max měl rezignovat. Přál jsem si, aby to udělal. Dnes nevidím důvod, proč by měl. Pracuje na sto procent a pro sport dělá to nejlepší, co může. Měl by dál normálně pokračovat,  udělal toho hrozně moc pro bezpečnost sportu a podobně. O tom ale lidé neslýchají."


Ecclestone trvá na tom, že se k Mosleymu bude chovat normálně, až se 14. září potkají na Velké ceně Itálie. "Až se v Monze uvidíme, přivítám ho zpátky."

Žádný nástupce na obzoru

Mosley potvrdil, že se nebude ucházet o znovuzvolení, až jeho funkční období příští rok vyprší. "Podíváme-li se na to z hlediska motoristického sportu, je těžké najít někoho, kdo ho nahradí," poznamenal Ecclestone.


Osmašedesátiletý Max Mosley je zachycen na videonahrávce při sadomasochistickém sexu s pěti prostitutkami v nacistických uniformách. Videoklip zveřejnil letos na jaře londýnský bulvární nedělník News of the World. Mosley kvůli tomu musel začátkem června podstoupit hlasování o důvěře, mimořádné generální shromáždění Mezinárodní automobilové federace ho ponechalo ve funkci.


V červenci Mosley vyhrál soudní spor proti News of the World a vysoudil náhradu škoky šedesát tisíc liber (asi 1 860 000 korun). Soudce Justice Eady rozhodl, že neexistuje žádný důkaz, že by sexuální hrátky s pěti prostitutkami měly nacistický podtext a že by vypovídaly o Mosleyho postoji k nacismu.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události