Motorsport

Legendární jezdec formule 1 Schumacher je pirátem silnic

Legendární jezdec formule 1 Schumacher je pirátem silnic

Bývalý šampion formule 1 rozhodně nepatří mezi vzorné řidiče. Během jednoho měsíce má druhý prohřešek.

Koncem srpna dostal sedminásobný mistr světa formule 1 pokutu za rychlou jízdu. Na přelomu července a srpna měl zase dopravní nehodu v Anglii.

Pokuta 75 euro a tři trestné body

Michael Schumacher žije trvale ve Švýcarsku, ale v minulých dnech si zajel na návštěvu domů do rodného Kerpenu v Německu. Zřejmě ale asi dost chvátal, protože si to ve svém kabrioletu Audi „práskal“ rychlostí 140 km/h tam, kde je povolená maximálně stovka. Tento přestupek neunikl místním policistům, kteří Schumachera zastavili a neměli s ním slitování. Musel zaplatit pokutu 75 eur (necelé 2000 Kč) a přišel také o tři řidičské body.


"Moc mě to mrzí," omlouval se pak Schumacher, který se hodně angažuje v otázce bezpečnosti na silnicích a dodržování pravidel. "Rychlá jízda patří jen na soutěžní tratě," dodal.

V Anglii nezvládl dodávku a srazil člověka

Přibližně před měsícem měl Schumacher automobilovou kolizi v Kentu na jihovýchodě Anglie. Legendární „Schumi“ se s dodávkou značky Fiat vracel z okruhu v Silverstone na letiště. Při předjíždění jiného vozu ale nezvládl situci a narazil do otevřených garážových vrat. Ty se právě chystal zavírat majitel garáže, Martin Kingham.

Arogantní Němec

Sám postižený Kingham po srážce řekl, že Schumacher před incidentem předjížděl pomalejší vozidlo. Ale po kolizi se prý choval jako hulvát. "Křičel na mě, co to na té silnici děláš? A přitom se tvářil, jako kdybych za to mohl já. Zavolal jsem policii," popsal Brit bezprostřední pocity po nehodě.


Policie Schumachera podrobila dechové zkoušce a vyslechla jej. Dechová zkouška byla negativní, takže Schumacher nasedl do auta a odjel. „Byl arogantní a ani se neomluvil," postěžoval si na závěr Kingham.


Schumacherova mluvčí Sabine Kehm tehdy k incidentu řekla. "Stala se kolize, ale nikdo nebyl zraněn. Michael spolupracoval s policií. Není co dodat.“ Svou roli při nehodě pravděpodobně sehrál fakt, že v Británii se jezdí vlevo, na což Schumacher není ze svého švýcarského bydliště zvyklý.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události