Motorsport

Offroadový maraton - burácení motorů, prach i oheň

Poslední prázdninový víkend se v Trstěnicích u Mariánských Lázní jel pátý závod letošního seriálu Journeyman OffROAD Maraton. Vůz jedné z posádek zničil nečekaný požár.

I letos bojovali ve vytrvalostním závodě terénní automobily, motorky a čtyřkolky. Motory duněly bývalým vojenským prostorem pod patronátem čtyřkolek Journeyman.

Burácení strojů přilákalo velký počet diváků, kterým ani nevadilo, že kvůli sledování závodu museli leccos obětovat. Zhruba 4 tisícovky návštěvníků se sešly kolem asi 4 kilometry dlouhé, a hodně náročné trati, kde se fandilo mezi oblaky prachu. Svůj díl pozornosti na sebe strhl i nejmladší závodník na čtyřkolce, kterému jsou pouhé tři roky! Mezi dvacítkou startujících posádek v kategorii aut v šestihodinovém závodu diváci viděli mimo jiné Mirka Kubíčka ze Ženevy a ještě jeden vůz ze Švýcarska. Palce mohli přihlížející držet i zcela novému českému týmu.


Mirek Kubíček a jeho tým se postaral i o nejsmutnější událost víkendu. Posádka přijela na závod OffROAD Maratonu po téměř roční přestávce ve výtečné náladě a plná očekávání. Co je ale ani ve snu nenapadlo, že jejich Range Rover po třetím kole vzplane. I přes snahu hasičů a organizátorů se auto nepodařilo uhasit včas, aby mohli pokračovat v závodu.


Členové V.I.P. teamu bodovali


Nedílnou součástí víkendu byl i V.I.P. team s moderátorem Vlastou Korcem a Adrianem Stojkovem. Tihle dva konečně prolomili sérii neúspěchů a jejich vůz s číslem 277 skončil na skvělém třetím místě! Z vítězství se radovali borci z Valtr OffROAD teamu.


Oba hlavní představitelé V.I.P. teamu OffROAD Maratonu, kteří jezdí pod hlavičkou Meta Kladno offroad team, přijeli do Trstěnic s jiskrou v oku a odhodláním, že ´tentokrát to opravdu vyjde´.


I když se jejich předchozí závodění potýkalo hlavně s technickými problémy vozidla, neztráceli naději a možná jim pomohla i dvouměsíční přestávka. Během ní dočerpali síly a mechanici z Meta Kladno offroad teamu měli dostatek času na maximální vyladění stroje.

Kateřina Lang
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události