Fotbal

Drobný mohl být klidně Řek

Drobný mohl být klidně Řek

Před lety gólman Jaroslav Drobný přemýšlel, zda nepřijmout řecké občanství. Nyní je v reprezentaci ČR a těší se na zápas v Severním Irsku.

Kvůli možnosti reprezentovat se Jaroslav Drobný kdysi rozmýšlel, jestli by pro něj nebylo lepší přijmout řecké občanství. Dokonce jednal s tamním svazem, ale ve finále i kvůli operaci kolene z "přestupu" sešlo. V současné době se brankář Herthy Berlín chystá na premiéru v českém národním týmu.

Byl jste nominován na zápas do Severního Irska, necítíte se nervózní? Nové prostředí, noví lidé...
Já znám skoro všechny. Z víc jak polovinou jsem byl v jednadvacítce, se kterou jsme vyhráli titul mistrů Evropy nebo jsme byli druzí. Jediný, s kým jsem se neznal osobně, byl Jarda Plašil.

Jak zatím vnímáte reprezentační sraz?
Měli jsme zatím jenom oběd v Hotelu Praha, pak jsme relaxovali na pokoji, takže jsem moc reperezentační atmosféry nenasál.Příjemná změna je to, že každý tady mluví česky, což se o klubu říct nedá. Každopádně se nemám s čím vyrovnávat, protože si myslím, že každý je profesionál, který ví, co má dělat.

O víkendu jste v bundeslize dostali čtyři góly od Bayernu...
Přijel jsem si spravit chuť a zapomenout na tu "čtyřku“. Až se vrátím z reprezentační pauzy, tak nás čeká Wolfsburg, který musíme porazit.

Byla pro Vás nominace překvapením?
Určitě. A to velmi příjemným. Hodně za to vděčím trenérovi Radovi.

Jak celá ta věc kolem ohledně Řecka vznikla?
Tehdy jsem působil ve Fulhamu, když mě a mého kamaráda kontaktoval řecký svaz. Jenže pak přišlo zranění a nějak to vyšumělo. Řekl jsem jim, že si to musím nechat projít hlavou.

To byste ale přišel o české občanství...
Původně jsem myslel, že budu moci mít obojí, ale oni řekli že ne. Teď už to nepřichází v žádném případě v úvahu.

O řecké občanství jste ale zájem měl, máte k té zemi nějaký vztah?
V Řecku se mi moc líbí a po skončení kariéry se tam zřejmě natrvalo zabydlím. Během angažmá v Panionisu Atény jsem se v Aténách stihl oženit. Jsem sice Čech, ale chci žít víc v Řecku než tady.

Jak hodnotíte změnu reprezentačního kouče?
Příchod Petra Rady znamenal nový impulz. Čeká nás nové kvalifikační období a pan Rada naznačil, že kdo bude podávat dobré výkony, toho povolá.

Měl jste z nominace velkou radost?
Nominace mě určitě potěšila, reprezentace je nejvíc, co může být. Určitě je čest reprezentovat a není to jen fráze, ale realita.

Prý jste o zájmu trenéra Rady věděl...
Náš trenér gólmanů mi naznačil, že mluvil s trenérem Radou. Prý se na mě ptal, takže to byl první impulz. V Herthě byli moc rádi, že jsem v nominaci. Je to reklama pro klub a hned to dali na stránky.

Jak jste spokojené v Berlíně?
Je to asi nejlepší angažmá v kariéře. Hertha je jeden z těch větších klubů v Německu, navíc v hlavním městě. A třeba stadiony jsou v Německu lepší než v Anglii.

Místo v základní sestavě teď máte celkem jisté...
Jsem rád, že chytám, ale nic jistého nemám. Stačí, aby člověk udělal chybu a další zápas může sedět na lavičce.

Chtěl byste v Berlíně zůstat třeba až do konce kariéry?
Berlín mi vyhovuje. V Herthě mám ještě dva roky smlouvu a pokud o mě bude zájem, rád prodloužím.

jvl, jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události