Fotbal

VIDEO: Polská policie zadržela na 750 agresivních "fanoušků"

V metropoli Varšavě se v úterý před zápasem Polského poháru chtěli porvat sympatizanti místních klubů Polonie a Legie. Druzí jmenovaní poté napadli policejní složky.

Radikální "fotbaloví fanoušci" v Polsku jsou opravdoví dárečci. Každou chvíli někde proběhne předem domluvená rvačka, občas se násilnosti odehrají přímo na stadionu a teď se jejich terčem stala dokonce sama policie.


"Fotbaloví chuligáni opět ukázali, co jsou zač," píše o úterním řádění v ulicích Varšavy internetový deník Dziennik.pl. Ten dále popisuje inkriminované události.

Na zápas "v plné zbroji"

Podle polského zdroje se přívrženci Legie před zápasem připravovali na domluvenou rvačku s protivníky v barvách Polonie. "Někteří měli kromě zbraní také chrániče, třeba takové, co používají boxeři, " řekl mluvčí varšavské policie Martin Szyndler. "Měli bychom být zklamaní a šokovaní, pokud někdo pociťuje potřebu nosit takové věci, když jde na zápas," dodal mluvčí.


Oba tábory ale včas oddělil policejní kordon. Rozzlobení "fanoušci", kterých bylo údajně více než 700, na strážce pořádku poté zaútočili dělobuchy a kamením.


Těžkooděnci k uklidnění rozvášněného davu použili obušky, tonfy a vodní děla. Výsledkem bylo 741 zadržených, z toho 63 nezletilých. Všem hrozí ve zkráceném řízení, které přinese tresty již dnes, za napadení policisty až 10 let vězení.

Neapol přišla o podporu příznivců při výjezdech

Italský ministr vnitra Roberto Maroni ve středu oficiálně potrestal tradičně vášnivé fanoušky Neapole. Ti nebudou moci kvůli nedělnímu řádění, týkající se zápasu jejich miláčku na půdě AS Řím, cestovat za svým týmem na venkovní utkání.

Skalní příznivci Neapole nemají před ničím respekt, podívejte se na video:


Příznivci Neapole způsobili podle zprávy italské železnice ve vlaku směřujícím do hlavního města škodu 500.000 eur (zhruba 12,3 milionu korun). Násilníci bez lístků se prali s policií i železničáři, z nichž čtyři zranili.

Stojí za násilím mafie?

"Ti, kteří se na tom podíleli, dostanou na dva roky zákaz účastnit se sportovních akcí. A všichni fanoušci Neapole nebudou moci cestovat na venkovní zápasy," popsal v úterý v televizi ministr Maroni své příští kroky.


Podle italského policejního ředitele Antonia Manganelliho násilí mohla dokonce organizovat mafie. "Máme důvodné podezření, že za incidenty vyprovokovanými neapolskými fanoušky stál organizovaný zločin. Není náhodné, že vyšetřováním bylo pověřeno místní oddělení pro boj s mafií," řekl agentuře ANSA.

Brankář Koch zvažuje kvůli "fanouškům" ukončení kariéry

Německý fotbalový brankář ve službách Rapidu Vídeň Georg Koch zvažuje ukončení kariéry. Důvodem jsou následky zranění, které mu přivodil dělbuch hozený ze sektoru fanoušků Austrie během tradičně vypjatého vídeňského derby.


"Stále mi hlasitě píská v uchu a cítím velký tlak. Během lékařských testů rovnováhy jsem neustále padal na pravou stranu," popsal své obtíže Koch. "Pokud se stav nezlepší, nebudu moci dál hrát fotbal. Následující dva týdny budu chodit na pozorování," sdělil minulý týden v rozhovoru pro deník Bild.


Koch byl zraněn dělbuchem hned v úvodu utkání, které jeho tým vyhrál v neděli 24. srpna 3:0. Utrpěl při tom tržnou ránu na uchu, musel být odnesen na nosítkách a v kabině později zkolaboval. Viník z řad fanoušků Austrie byl zadržen a hrozí mu tříletý trest odnětí svobody.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události